WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Będzie lecznicza marihuana

Będzie lecznicza marihuana

18.11.2016, godz. 09:26
Szpital pacjent lekarz
foto: EAST NEWS

Od miesięcy posłowie Kukiz'15 walczą o to, by w Polsce zalegalizowana została marihuana stosowana do celów leczniczych. Jak się okazuje ich trud nie idzie na marne, bo ministerstwo zdrowia planuje zalegalizować leczniczą marihuanę. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiedział, że dostęp do medycznej marihuany będzie ułatwiony.

Wiceminister Pinkas w czasie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia zapowiedział, że łatwiej będzie z dostępem do leków z marihuany, chociaż jeszcze kilka tygodni temu upierał się, że zezwolenie na medyczną marihuanę może być zgubne. Pinkas zgłosił poprawkę do projektu ustawy o legalizacji medycznej marihuany i zaproponował, żeby każdy lekarz w kraju miał możliwość wypisania recepty na lek z marihuaną, ale przygotowany z konopi sprowadzonych do Polski, przynajmniej na razie. To na początek, bo później produkcją medycznej marihuany miałaby się zająć Polska. Oczywiście nie byłoby samowolki, a na produkcją czuwałby Narodowy Instytut Leków, podaje "Gazeta Wyborcza". Wiceminister zapewnia, że chce by nowe zasady weszły w życie już niebawem.

W walce o łatwiejszy dostęp do leczniczej marihuany bardzo zaangażowany jest były rzecznik SLD Tomasz Kalita, od kilku miesięcy cierpiący na raka. - Jest walka - jest nadzieja - skomentował na Twitterze doniesienia o zmianie nastawienia ministerstwa do marihuany.

Zobacz: Kalita namawiał prezydenta do marihuany

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: