WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Sukces "SE"! 30000 zł przeszło im koło nosa!

Sukces "SE"! 30000 zł przeszło im koło nosa!

21.07.2016, godz. 06:45
30.000 zł przeszło im kolo nosa
Andrzej Duda foto:

Sukces "Super Expressu"! Po zdecydowanej krytyce w naszej gazecie oraz na portalu se.pl PiS wycofał się ze skandalicznego pomysłu astronomicznych podwyżek dla najważniejszych polityków i urzędników w państwie. Kierownictwo partii zarekomendowało wczoraj wycofanie projektu tej ustawy. Tym samym gigantyczne podwyżki przeszły koło nosa prezydentowi Andrzejowi Dudzie (44 l.), premier Beacie Szydło (53 l.), marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu (61 l.) i marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu (61 l.).

Aż trudno uwierzyć w to, że Jarosław Kaczyński (67 l.) nie wiedział o tym projekcie? Wczoraj kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości przekonywało, że astronomiczne podwyżki nie były konsultowane z. władzami partii. A w tabelce obok, która przygotował portal Money.pl, widać, jak astronomicznie miały rosnąć pensje polityków.

Wczoraj najpierw z podwyżek wycofywała się premier Beata Szydło. - Chodzi o zmniejszenie proponowanego uposażenie premiera. Ta podwyżka jest w mojej ocenie za daleko idąca - powiedziała szefowa rządu portalowi wPolityce.pl. Następnie władze partii zdecydowały o wycofaniu projektu.

Przypomnijmy, że podwyżki miały obowiązywać od 1 września 2016 r. Gdyby weszły w życie, za cztery lata prezydent Andrzej Duda mógłby zarabiać ok. 31,4 zł brutto miesięcznie. W tym samym czasie premier Szydło za swoją pracę otrzymałaby wynagrodzenie w wysokości ok. 30,7 tys. zł. Dziś jej pensja wynosi prawie dwa razy mniej - ok. 16,7 tys. zł. Z kolei uposażenie ministra wzrosłoby z ok. 16,5 tys. zł do ponad 25 tys. zł. - To skandalicznie wysokie podwyżki. Miała być dobra zmiana, a jest dojna zmiana - komentowali posłowie opozycji. Według naszych informacji Prawo i Sprawiedliwość nie wycofało się do końca z tych premii. Nowy projekt dotyczący podwyżki dla najważniejszych polityków i urzędników ma być opracowywany.

Zobacz także: Pawłowicz NIAŃCZY córeczkę polityka PO! Sama SŁODYCZ [ZOBACZ]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: