WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Suski do dziennikarza TVN: Poważnie, tak mało wam płacą?

Suski do dziennikarza TVN: Poważnie, tak mało wam płacą?

21.07.2016, godz. 10:01
Marek Suski PiS
foto: SE/EAST NEWS

Wielkie oburzenie wśród społeczeństwa wywołał projekt Prawa i Sprawiedliwości, który zakładał znaczne podwyżki wynagrodzeń m.in. prezydenta, ministrów i posłów. Po interwencji władz partii pomysł ten został ostatecznie oddalony. W międzyczasie doszło jednak do wielu ciekawych polemik na ten temat. Bohaterem jednej z najciekawszych był Marek Suski z PiS. Przyznał on w rozmowie z dziennikarzem TVN, że popiera projekt podwyżek po czym na krytykę z jego strony zareagował pobłażliwą ironią: - Poważnie, tak wam słabo płacą (w TVN-red.)? Trzeba poprosić, żeby wam więcej płacili.

Suski został zaczepiony przez dziennikarza TVN na sejmowym korytarzu. Zapytany o opinię na temat projektu PiS dotyczącego podwyżek wynagrodzeń stwierdził bez zawahania, że to "bardzo dobry plan". Dziennikarz przypomniał wówczas, że jeszcze w kampanii jego ugrupowanie było przeciwne podwyżkom dla polityków. Poseł stwierdził wówczas filozoficznie, że "wszystko się zmienia".

Polityk poinformowany został o planowanej wysokości podwyżki i przyznał, że to "dużo". Wówczas dziennikarz stwierdził, że "to potworne pieniądze" i przypominiał, że niedawno problemem było podniesienie pensji pielęgniarek o 300 zł. Suski zareagował błyskawicznie słowami: - Potworne? Przecież wy tam w TVN miliardami operujecie. Dziennikarz szybko zareagował słowami "ale nie zarabiacie". Wtedy to Suski z troską w głosie zapytał: - Poważnie, tak wam słabo płacą? Trzeba poprosić, żeby wam więcej płacili. Po tych słowach poklepał dobrotliwie dziennikarza po plecach i odszedł.

Piotr Apel z Kukiz'15 na TT skomentował krótko: - Poseł Suski coś jak ongiś B. Komorowski radząc, by siostra studenta zmieniła prace lub wzięła kredyt...#Korytoplus. Internauta zapytał natomiast:

 

Zobacz także: Cały Sejm zgodny w sprawie Wołynia

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: