WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kaczyński PREMIEREM? Sugestie Suskiego

Kaczyński PREMIEREM? Sugestie Suskiego

23.09.2016, godz. 11:18
Marek Suski PiS
foto: SE/EAST NEWS

Już niebawem minie rok od zwycięskich przez PiS wyborów, rok od powstania rządu premier Beaty Szydło. Ale jak się okazuje nie wszystkim w pełni podoba się obecna premier. Zdaniem posła PiS Marka Suskiego zmiany na fotelu szefa rządu nie byłby takie złe. Polityk uważa, że najlepszym kandydatem jest nie kto inny jak... Jarosław Kaczyński.

W porannym programie radia ZET gościł poseł Marek Suski, który został zapytany o to, czy faktycznie uważa, że Jarosław Kaczyński jest najwybitniejszym politykiem w historii kraju od czasów marszałka Józefa Piłsudskiego. Przyznał, że rzeczywiście, tak właśnie uważa: - Jeśli chodzi o Jarosława Kaczyńskiego? Tak, uważam że to jest trafne określenie, Jarosław Kaczyński jest wybitnym politykiem. Z przekonaniem wyznał też, że prezes PiS powinien zostać po raz kolejny premierem! - Ja osobiście uważam, że prezes Jarosław Kaczyński byłby najlepszym premierem w Polsce - ocenił szczerze Suski.

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki chciał więc wiedzieć, dlaczego Kaczyński nie został premierem po wygranych przez PiS wyborach. - Takie były okoliczności, które skłoniły prezesa do tego żeby zaproponować inny wariant. Jeżeliby taka zmiana nastąpiła to z pewnością będziemy mieli świetnego premiera - podsumował. Czyżby Suski miał jakieś, plotki, przecieki, słyszał pogłoski, które świadczą o tym, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem i zastąpi Beatę Szydło na tym stanowisku? Dopytany dodał: - Ja nie jestem jasnowidzem - rzucił. I zaznaczył, że byłby rad, gdyby taka zmiana na fotelu premiera nastąpiła.

Suski nie szczędził prezesowi Prawa i Sprawiedliwości słów pełnych szacunku, oddania i pochwał: - Bardzo cenię  Beatę Szydło, ale jednak uważam, że prezes Jarosław Kaczyński jest politykiem najwyżej klasy - wyznał. Wytłumaczył też, że Kaczyńskiego wspiera w pracy całym sobą: - Jarosława Kaczyńskiego wspieram całym sercem i umysłem.

Czytaj: Wzruszający gest i słowa Agaty Dudy. Pierwsza dama szykuje się do roli babci

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: