WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Suski wysuwa POWAŻNE oskarżenia względem syna Tuska

Suski wysuwa POWAŻNE oskarżenia względem syna Tuska

18.11.2016, godz. 11:22
Marek Suski
foto: Super Express

Marek Suski zasiada w komisji mającej wyjaśnić aferę Amber Gold. Goszcząc w czwartkowy wieczór w TVP Info przyznał, że trwają prace nad ustaleniem, kto był największym beneficjentem tych "przekrętów", ponieważ w jego opinii nie jest to małżeństwo P. W rozmowie Suski uderzył również w syna Donalda Tuska, Michała, który miał pod fałszywym nazwiskiem przekazywać informacje do firmy OLT.

Jak tłumaczył Suski dotychczasowe ustalenia komisji: - Ślady gdzieś we mgle w różnych łańcuszkach spółek zagranicznych się rozmywają. Być może będziemy musieli zwrócić się o pomoc prawną do innych państw. Jego zdaniem afera wygląda na taką, która najpierw powstała, jako coś małego, zaś następnie: – Została zagospodarowana przez inny interes, który próbował użyć tego, jako narzędzia. Pan P. być może był świadomym, albo nie do końca świadomym narzędziem.

Poseł PiS przypomniał również, że w tle afery Amber Gold pojawiał się wątek próby przejęcia LOT. W jego opinii próbowano do wówczas osłabiać i doprowadzić do słabej kondycji, aby "mógł przejąć go jakiś inny podmiot za nieduży procent wartości". To właśnie przewoźnik OLT miał stosować bardzo konkurencyjne ceny biletów, te same kierunki lotów oraz te same godziny. W akcji osłabiania LOT-u miał czynnie uczestniczyć syn ówczesnego premiera. Jak mówił Suski: - Do czego również przyczynił się syn Donalda Tuska, który pracował na lotnisku i pod fałszywym nazwiskiem Józefa Bąka przekazywał tego rodzaju informacje do firmy OLT.

Na koniec dodał jeszcze: - Jeżeli zaangażowani byli ludzie bezpośrednio związani z premierem, bo syn premiera bywał tam, także dzisiejszy obywatel Ukrainy Sławomir Nowak, były minister, za czasów którego wydawano przyśpieszone zgody na działalność OLT, to pokazuje, że jednak to była firma, która miała parasol ochronny najwyższych czynników państwowych.

 

 

Zobacz także: Była żona Marcinkiewicza leczy się z depresjiŹródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: