WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Syn Wałęsy przed sądem za kradzież świeczki

Syn Wałęsy przed sądem za kradzież świeczki

23.06.2017, godz. 05:00
Sławomir Wałęsa
foto: Piotr Lampkowski/Super Express

Toruńska policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Sławomira Wałęsy (45 l.) za... kradzież świeczki wartej 7 zł. Teraz synowi byłego prezydenta grozi nawet 30 dni aresztu.

O tej sprawie informowaliśmy. Pod koniec kwietnia Sławomira Wałęsę zatrzymała ochrona dyskontu w Toruniu. W jego kieszeni znaleziono świeczkę zapachową. Syn prezydenta tłumaczył, że kupił ją poprzedniego dnia. - W tej sprawie akta skierowaliśmy do sądu - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. Będzie rozprawa o 7 zł? - Dwa razy wysłaliśmy wezwanie na przesłuchanie, ale on do nas nie przyszedł. Mieliśmy prawo przesłać wniosek do sądu o jego ukaranie i tak też zrobiliśmy. Nie może się czuć, że jest ponad prawem - dodaje nam jeden z toruńskich policjantów. - Do tej pory nie dostałem wezwania. Nic nie wiem, że ktoś mnie chce przesłuchać. Już wyjechałem z Torunia na wakacje - komentuje Sławomir Wałęsa. - Świeczki nie ukradłem - zapewnia syn byłego prezydenta, który od lat walczy z nałogiem.

Akta sprawy trafiły już do XII wydziału karnego Sądu Rejonowego w Toruniu. Synowi Wałęsy grozi maksymalnie do 30 dni aresztu i grzywna.

Zobacz także: Kot prezesa PiS zablokował ustawę

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: