WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka SZALONA teza Kijowskiego- W porównaniu z terroryzmem chrześcijańskim, terroryzm islamski nie jest zagrożeniem

SZALONA teza Kijowskiego- W porównaniu z terroryzmem chrześcijańskim, terroryzm islamski nie jest zagrożeniem

26.07.2016, godz. 22:44
Kijowski UJAWNIA, ile pieniędzy zebrano na marszu KOD
Kijowski UJAWNIA, ile pieniędzy zebrano na marszu KOD foto: EAST NEWS

Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji był gościem w TOK FM. Opowiadał tam o jesiennych planach KOD i o tym, że planują organizacji żadnego puczu, celem obalenia władzy. Zdecydowanie najciekawszą tezę wygłosił jednak w kontekście nasilających się w ostatnim czasie ataków terrorystycznych wyznawców islamu. Jak nieoczekiwanie stwierdził Kijowski: - Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu chrześcijańskiego, to okazuje się, że islamski nie jest zagrożeniem.

Jak argumentował Kijowski: - Kiedy mówimy o terrorystach islamskich to wydaje mi się, że w Polsce tego nie rozumiemy. Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskich, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem. Medialnie to się dobrze sprzedaje, bo można to powiązać z wędrówką ludów. (…) Gdybyśmy mieli zdefiniować o co chodzi w tych zamachach, to chodzi o fundamentalizm, którego się boimy. Boimy się fundamentalizmu islamskiego, chrześcijańskiego, czy fundamentalizmu Erdogana, czy PiS-u.

 

 

Zdradził on również w rozmowie plany dotyczące przyszłości KOD: - Szykujemy się do jesiennych wyborów na poziomie regionalnym. Szykujemy się do kongresu programowego. (…) Nie przekształcimy się w partię. Ludzie, którzy tworzą KOD nie chcą by to była partia polityczna. (…) KOD nie planuje własnych list i swoich ludzi na innych listach. Ale nie wiem co może się stać, może nie będę w KOD, różne mogą zdarzyć się rzeczy. KOD jest parasolem i płaszczem porozumienia. Łączymy partie.

Dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski tak skomentował pogląd Kijowskiego, nawiązując do jego zawodowej przeszłości:

 

 

Internauta był bardziej bezlitosny:

 

 

Zobacz także: Sondaż dla SE.pl: PiS STRACIŁ na podwyżkach

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: