WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Szef podkomisji smoleńskiej Macierewicza podał się DO DYMISJI!

Szef podkomisji smoleńskiej Macierewicza podał się DO DYMISJI!

20.04.2017, godz. 18:19
Wacław Berczyński
foto: Andrzej Lange/Super Express

Doktor Wacław Berczyński, szef działającej przy MON podkomisji, której zadaniem było wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, miał według portalu wpolityce.pl wysłać do tego resortu pismo, w którym poinformował o chęci złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Dymisja została przyjęta przez Antoniego Macierewicza. Nowym przewodniczącym został Kazimierz Nowaczyk.

Można domniemywać, że dymisja może mieć związek z niedawną burzą polityczną i medialną, która wybuchła po wywiadzie, jaki Berczyński udzielił w zeszłym tygodniu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Przewodniczący podkomisji został zapytany, czy szef MON Antoni Macierewicz obsadził go na stanowisku szefa rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi, (które remontują śmigłowce - red.), by mieć ułatwioną pracę w podkomisji i móc przeprowadzać badania. Berczyński odpowiedział m.in.: "Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem Caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie". Od wypowiedzi tej stanowczo odcinało się MON, zaś posłowie PO złożyli w tej sprawie wniosek do prokuratury.

 

 

 

 

 

 

Zobacz także: Kolejna koncepcja Sasina na pomnik pod Pałacem Prezydenckim- chce PRZESUNĄĆ ks. Poniatowskiego

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: