WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Szefowa ją oszukała i wyrzucają ich z domu [ZDJĘCIA]

Szefowa ją oszukała i wyrzucają ich z domu [ZDJĘCIA]

16.11.2016, godz. 03:00
Szefowa mnie oszukała i wyrzucają nas z domu
Magdalena Kowalska z dzieckiem foto: Łukasz Gągulski/Super Express

Sześć lat kwitło rodzinne szczęście Magdaleny Kowalskiej (29 l.) w pięknym mieszkaniu w Krakowie, za które zapłaciła swojej szefowej aż 340 tysięcy złotych. Teraz jej rodzinie grozi eksmisja na bruk, bo sprytna kobieta wzięła pieniądze, ale nie wykupiła lokalu od miasta. - Urzędnicy wiedzą, że zostałam oszukana, ale mają to w nosie i każą nam się wynosić - mówi pani Magda.

Dramat pani Magdy rozpoczął się sześć lat temu, gdy pracowała w salonie piękności. - Szefowa wiedziała, że rozglądam się za mieszkaniem, więc zaproponowała mi zakup swojego - opowiada. Było ładne, 80-metrowe, na parterze, położone na obrzeżach Krakowa, a cena kusząca. Ponieważ lokal był komunalny, szefowa pani Magdy zobowiązała się go wykupić na własność. - A ja miałam w nim mieszkać i spłacać go w miesięcznych ratach. Pierwsza, 40-tysięczna, była przeznaczona właśnie na wykup - opisuje zasady transakcji.

Tymczasem lata mijały, sprawa wykupu mieszkania stała w miejscu, a przelewy na konto pracodawczyni szły regularnie. W końcu zaniepokojona kobieta, która zdążyła urodzić córeczkę (mała ma dzisiaj półtora roku), zwróciła się o pomoc do urzędników Zarządu Budynków Komunalnych. - Gdy dowiedzieli się, że od 2010 roku to ja mieszkam i płacę za lokal, z miejsca wymeldowali poprzednią właścicielkę, a nam kazali się wynosić - relacjonuje pani Magda.

- Ta pani zajmuje lokal bezprawnie, nigdy nie była najemcą ani osobą uprawnioną do jego zajmowania - tłumaczy nam Agnieszka Nowak, rzecznik prasowy Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Dodaje, że w związku z tym sąd nakazał eksmisję lokatorów i nie przyznał im lokalu socjalnego.

- Nie mogę opuścić tego mieszkania, przecież uczciwie za nie zapłaciłam, mam dowody wpłat. Padłam ofiarą oszustwa, ale to nikogo nie obchodzi - mówi zrozpaczona kobieta.

Zobacz także: Najlepsi polscy premierzy III RP- Tusk przed Szydło, Kaczyński hen daleko

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: