WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SZLACHETNY gest prezydenta Dudy. Spotka się z Kalitą, by rozmawiać o medycznej marihuanie

SZLACHETNY gest prezydenta Dudy. Spotka się z Kalitą, by rozmawiać o medycznej marihuanie

27.10.2016, godz. 13:28
Andrzej Duda
foto: Super Express

Były rzecznik SLD od kilku miesięcy zmaga się z rakiem mózgu. O swojej chorobie mówi, bo chce w ten sposób zaapelować do władz, by wprowadziły przepisy, które ułatwią dostęp do medycznej marihuany ciężko chorym. Kalita nie spodziewał się jednak, że w sprawę zaangażuje się prezydent. Andrzej Duda zaprosił Kalitę na rozmowę o marihuanie do pałacu.

Tomasz Kalita walczy o dostęp do medycznej marihuany, występując w imieniu ludzi chorych na nowotwory. Apelował już do ministra zdrowia, ale nie spodziewał się, że sam prezydent zaprosi go do rozmów. A jednak! Jak mówi w rozmowie z TVN24 Kalita, telefon z Kancelarii Prezydenta bardzo go zaskoczył, ale cieszy się na spotkanie: - Będzie mi bardzo miło się z nim spotkać. A jeżeli uda się dodać jeszcze jedną cegiełkę do tego wszystkiego, to jesteśmy bliscy załatwienia sprawy - mówił. I dodał, że sprawę medycznej marihuany trzeba załatwić, by pomóc innym, szczególnie dzieciom: - Musimy to zrobić w imieniu tych matek, których dzieci mają padaczki, w imieniu tych ludzi, którym doskwiera ból. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z byłym rzecznikiem SLD, który choruje na glejaka, ma odbyć się w piątek.

Przypomnijmy, że posłowie już zajmują się projektem ustawy o medycznej marihuanie, którego autorem jest poseł z klubu Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec.

Zobacz: Liroy OBURZONY słowami ministra o sadzeniu marihuany na balkonie!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: