WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Szok! Urzędnicy pili w stodole

Szok! Urzędnicy pili w stodole

09.09.2016, godz. 03:00
Urzędnicy pili w stodole u ministra
foto:

Minister Jan Szyszko (72 l.) to ma gest! Z własnej kieszeni zorganizował imprezę dla urzędników Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy w okolicy mieli posiedzenie rady nadzorczej. Grill odbył się na włościach ministra w Tucznie (woj. zachodniopomorskie), gdzie stoi słynna stodoła za 0 złotych. Było ognisko, swojskie przekąski no i obowiązkowo rozmaite trunki.

Urzędnicy Funduszu, który podlega Ministerstwu Środowiska, na trzydniowe posiedzenie wyjechali w środę z samego rana. Na szczęście po ciężkim dniu (wszak ze stolicy do Tuczna jest aż 450 kilometrów) w programie uwzględniono wieczornego powitalnego grilla. Suto zastawione na świeżym powietrzu stoły uginały się od jedzenia i napitków. A to wszystko na Stacji Terenowej D&B w Tucznie. To nic innego jak słynny majątek ministra Szyszki. To tam znajduje się specjalnie przystosowana m.in. do badań laboratoryjnych 300-metrowa zabytkowa stodoła, która bardziej jednak przypomina zabytkową daczę, aniżeli budynek gospodarczy. Ale stodołą zwykł ją określać sam minister, a w oświadczeniu majątkowym wycenił jej wartość na zero złotych, czym jakiś czas temu zajęło się CBA.

Jan Szyszko obowiązkowo towarzyszył radzie nadzorczej Funduszu podczas środowej powitalnej imprezy. - Minister był obecny i wszelkie koszty pokrył ze swojej kieszeni - informuje nas rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha. Dzień po powitalnym grillu urzędnicy jeszcze raz spotkali się z ministrem, który tym razem zorganizował dla nich w lesie zajęcia terenowe. Niestety, rzecznik Funduszu nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące wyjazdu. Wymówił się niesprzyjającymi do rozmów warunkami.

Zobacz: Tak się bawi adwokat od roszczeń

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: