WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SZOKUJĄCE KWOTY jakimi Warszawa obdarowywała m.in. fundację byłego prezesa TK

SZOKUJĄCE KWOTY jakimi Warszawa obdarowywała m.in. fundację byłego prezesa TK

24.10.2016, godz. 12:52
HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ ZWALA WINĘ NA URZĘDNIKÓW
HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ ZWALA WINĘ NA URZĘDNIKÓW foto: Super Express

Do bardzo interesujących informacji dotarł użytkownik Twittera "antyleft". Okazuje się, że warszawski ratusz wspomagał dużymi kwotami fundację kierowaną przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Jerzego Stępnia. To może uzasadniać jego krytykę nowej ustawy TK, w której nowe przepisy zabronią sędziom TK w stanie spoczynku m.in. bezpośredniego lub pośredniego korzystania z funduszy pochodzących od polityków. Wśród wydatków urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz są jeszcze inne ciekawe smaczki.

 

Internauta zamieścił na swoim profilu całą serię screenów dokumentów, potwierdzających dokonanie przez warszawski ratusz przelewów na konto Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, prezesem której jest były prezes TK, Jerzy Stępień. Jak napisał:

 

 

Profesor Kamil Zaradkiewicz zareagował pisząc: - Pan Jerzy Stępień - sędzia TK w stanie spoczynku, specjalista od fundacji. Już wiadomo skąd taki krzyk wokół projektu ustawy o sędziach TK (...) Wynagrodzenia w fundacji której prezesem jest s. Stępień - w 2014 = 20 mln zł,w 2015 = 15 mln zł. To 1/2 budżetu TK. Na koniec zamieścił screen z przepisami nowej ustawy, która zakazywałaby korzystania z takiej pomocy, komentując: - Art. 33 projektu ustawy o sędziach TK, który mógłby spowodować koniec działalności s. Stępnia w fundacjach. Sędzia we własnej sprawie. Na koniec okazało się ponadto: - Czy dobrze rozumiem-zięć prezesa Rzeplińskiego z upoważnienia HGW kierował pieniądze miejskie do fundacji kierowanej przez s.Stępnia? Bajka.

 

 

Internauta wyraźnie podkreślił, że "wszystkie moje dzisiejsze tweety mają pokrycie w raportach, dokumentach i danych KRS oraz BIP UM Warszawa" i były zgodne z prawem: - Na koniec dnia apel. Wszystko to, co wrzuciłem dzisiaj dzieje się majestacie prawa. Jedyne co można zarzucić cwaniakom to niegospodarność. Wśród takich zachowań można m.in. wyliczyć:

- 120 tys. dla fundacji Pani B. Machul-Telus na szkolenia antydyskryminacyjne:) Urzędniczki w Kancelarii Sejmu za panowania PO-PSL.
- Dziesiątki tys. zł. HGW przekazał fundacji na szkolenia dla restauratorów z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji.

 

 

- Tak samo Ratusz w majestacie prawa mogł uznać, że tekst dot. budżetu partycypacyjnego musi za 30tys. redagować Agora,bo urzędnicy niekumaci.
- Jak również nikt nie może zabronić HGW by przekazała 3 tysie córce Komorowskiego na organizację cateringu, który robi de facto podwykonawca (...) W ostatnim roku fundacja Stocznia Zośki Komorowskiej od Hanki zgarnęła zaledwie 140 tys. złotych. Grosze.
- A propos tych krówek. 1kg bez zniżek, w sklepie (firma Wawel) kosztuje 14,13zł. Hanka zapłaciła za 1000kg - 22 000zł. "Morzna? Morzna!"

 

 

Zobacz także: Macierewicz po latach WYGRAŁ z "Gazetą Wyborczą"

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: