WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SZOKUJĄCE słowa działacza KOD! Ofiary śmiertelne w walce z PiS? "To zależy ile..."

SZOKUJĄCE słowa działacza KOD! Ofiary śmiertelne w walce z PiS? "To zależy ile..."

17.07.2017, godz. 10:46
Protest KOD przeciwko zmianom w sądownictwie
Protest KOD przeciwko zmianom w sądownictwie foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca często opozycji jej radykalizm i to, że nie cofnie się przed niczym, żeby odzyskać władzę. Jak się jednak okazuje nastroje u niektórych protestujących są wręcz groźne. Jeden z działaczy KOD w trakcie manifestacji wdał się w szokujące dywagacje, jak duża liczba ofiar śmiertelnych byłaby akceptowalna w walce z PiS.

 

 

Na ul. Wiejską poszedł Jacek Łęski, który w TVP Info prowadzi m.in. program "'Studio Polska" (razem z Magdaleną Ogórek). Nagrał tam fragment wywiadu, jakiego działacz KOD udzielił portalowi pikio.pl. Marcin Skubiszewski mówił w nim, że PiS zostanie odsunięty od władzy przez społeczeństwo, choć jeszcze nie wie, czy odbędzie się to w pełni pokojowo, czy z użyciem siły. Jak przekonywał, wskazując ukraiński Majdan jako z założenia pokojowe zgromadzenie: - Użycia siły są od łagodniejszych do ostrzejszych. Jeśli miałoby być użycie siły, to chciałbym, żeby to była powtórka z Majdanu, oczywiście bez tych snajperów.

Wówczas reporter zapytał, czy byłoby dobrze, gdyby PiS odsunięto od władzy kosztem ofiar śmiertelnych. Odpowiedź działacza KOD była bardzo zaskakująca, ponieważ stwierdził on filozoficznie: - Ofiary śmiertelne są zawsze czymś bardzo złym. Trzeba się spytać ile.... Gdy w odpowiedzi usłyszał, że "powiedzmy 50 osób" dalej dywagował: - Załóżmy, że wprowadzamy ustawy zwiększające bezpieczeństwo na drogach, ale są tak kontrowersyjne, że w zamieszkach ginie 50 osób. Ale na ich skutek w ciągu roku uratuje się 500 osób. To na plus czy minus? Wypowiedź opublikowała TVP Info:

 

 

Jeden z internautów podważył wiarygodnośc i niezależnośc Skubiszewskiego, pisząc:

 

 

Zobacz także: Protest przed Sejmem ws. zmian w sądownictwie. SPRZECZNE DANE ws. frekwencji. Kto KŁAMIE?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: