WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Szokujące słowa Mariana Kowalskiego o bp. Pieronku: ŁAJDAK!

Szokujące słowa Mariana Kowalskiego o bp. Pieronku: ŁAJDAK!

02.06.2017, godz. 13:34
Kowalski, Pieronek
foto: Fotomontaż SE.pl

Biskup Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Episkopatu Polski skrytykował w ostatnim czasie polski rząd za nieprzyjmowanie uchodźców oraz organizowanie miesięcznic smoleńskich. Wypowiedzi te nie spodobały się byłemu kandydatowi na prezydenta Polski, Marianowi Kowalskiemu, który w "Idź pod prąd tv" w obraźliwych słowach odniósł się do nich. Kowalski nie przebierał w słowach, określając księdza m.in. mianem "łajdaka", "mendy" czy też "szubrawca"!

 

Jak stwierdził, niespecjalnie bacząc na stonowane słownictwo, Kowalski: - Ksiądz Pieronek jest notorycznym szubrawcem i skończonym bydlęciem i każdy, kto tego łajdaka traktuje poważnie jest człowiekiem nierozsądnym. Jest to wyjątkowa kreatura, która już od czasów wejścia Polski do Unii Europejskiej straszyła Polaków, że inną opcją jest Białoruś. Ta notoryczna menda budzi moje najgłębsze obrydzenie i wszystko to, co mówi, nie jest warte funta kłaków.

W jego opinii  „każdy argument biskupa Pieronka za przyjmowaniem uchodźców jest narzędziem dla rządu przeciwko takim rozwiązaniom”.  Na koniec dodał jeszcze poważne oskarżenie: – Ks. Pieronek jest to człowiek, który prawdopodobnie był sowieckim agentem, jest lojalnym sługusem sił wrogich Polsce i powiedzmy sobie szczerze, jego uprzywilejowana pozycja w Episkopacie świadczy o upadku tego gremium.

Całość nagrania wyglądała następująco:

 

 

Zobacz także: Żakowski MOCNO do Kaczyńskiej: Rodzicom byłoby WSTYD

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: