WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka SZOKUJĄCE słowa senatora PO o rodzinach ofiar katastrofy smoleńskiej

SZOKUJĄCE słowa senatora PO o rodzinach ofiar katastrofy smoleńskiej

06.06.2017, godz. 12:51
Jan Rulewski
Jan Rulewski foto: Super Express

Odkrywane w trakcie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej zatrważające nieprawidłowości (np. ciała dwóch innych osób w trumnie śp. Lecha Kaczyńskiego) jak również ostatnie doniesienia tygodnika "wSieci", który opublikował zdjęcia wskazujące, że ciała zmarłych pakowane były do worków na śmieci wywołały duże poruszenie wśród rodzin. Jak się okazuje, nie każdy jednak rozumie ich oburzenie. Goszczący w TVP Info senator PO, Jan Rulewski oświadczył szokująco, że w jego opinii niektórzy bliscy ofiar "wywołują zgorszenie" twierdząc, że ich bliska osoba nie może spoczywać w towarzystwie krwi lub wycinków ciała innej ofiary katastrofy!

 

Jak zaskakująco stwierdził Rulewski: - Jestem więcej niż zszokowany tą polską kłótnią nad grobami. Nieznana chyba w świecie cywilizowanym, a nawet w świecie barbarzyńskim. Na ogół na cmentarzach, na grobach panuje cisza (...). Tymczasem prokuratura i wspierający ją ministrowie, zamiast badać przyczyny wypadku wśród ofiar (..), dokonują swoistej wiwisekcji ułożenia ciał.

Następnie bardzo mocno ocenił: - Ogarnia mnie obrzydzenie, że niektórzy bliscy ofiar wywołują zgorszenie twierdząc, że ich bliska osoba nie może spoczywać w towarzystwie krwi lub wycinków ciała innej osoby. Oni wszyscy są złączeni pewnym sakramentem, sakramentem z cierpienia, katastrofy poniesionej w imię innej katastrofy, innej katastrofy, którą był Katyń.

 

 

Słowa senatora PO skomentował Jacek Sasin z PiS, mówiąc, że "czymś obrzydliwym" jest "próba obarczania rodzin (..) za to, co się stało". Następnie dodał: - Elementem każdego postępowania prokuratorskiego jest sekcja zwłok ofiary. To jest "ABC" postępowania w tego typu sprawach. Oczekiwanie, że dzisiaj prokuratorzy będą przymykać oczy na te okropne nieprawidłowości (...) to jest oczekiwanie, że oni dalej będą brnęli w to kłamstwo i łamanie prawa. Tego oczekiwać od prokuratury nam nie wolno.

Zobacz także: Rosjanie upychali szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej w workach na śmieci

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: