WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Szybka zmiana planów? PiS wycofa swój projekt podwyżek wynagrodzeń?

Szybka zmiana planów? PiS wycofa swój projekt podwyżek wynagrodzeń?

20.07.2016, godz. 16:24
Szydło
foto: Andrzej Lange/Super Express

Polska Agencja Prasowa poinformowała w środowe popołudnie o zebraniu prezydium klubu Prawa i Sprawiedliwości. Celem spotkania był projekt przewidujący zmiany wynagrodzeń m.in. premiera oraz jej ministrów. PAP dowiedziało się nieoficjalnie, że kierownictwo partii zarekomendowało posłom wycofanie tego projektu. Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

 

Według informacji uzyskanych przez PAP, we wtorek późnym wieczorem spotkało się ścisłe kierownictwo PiS, które skrytykowało zaprezentowany wcześniej projekt podwyżek. Ponadto zarzucono klubowi brak konsultacji z władzami partii.

Decyzja o projekcie podwyżek nie spodobała się społeczeństwu, co widać było m.in. w najnowszym sondażu poparcia partyjnego SE.pl. Nawet Beata Szydło uznała, że planowane podwyżki są zbyt duże i nie chce tak wysokiej podwyżki (TUTAJ).

Sprawdź: Podwyżki dla rządu ZASZKODZĄ PiS? Nowy SONDAŻ partyjny


Pierwsze czytanie projektu, który przewiduje, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie będą uzależnione od sytuacji gospodarczej, Sejm przeprowadził wczoraj wieczorem. Projektowane rozwiązanie dotyczyć ma m.in. prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, posłów i senatorów. Gdyby proponowane rozwiązania weszły w życie, to przy obecnych wskaźnikach gospodarczych, oznaczałoby to m.in. kilkutysięczne podwyżki wynagrodzenia premier i ministrów.

Projekt obejmuje też osoby, które podlegają ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, czyli m.in. wojewodów, szefa NBP, prezesa NIK i NBP. Projekt przewiduje również wprowadzenie wynagrodzenia dla małżonki prezydenta; miałoby ono wynosić 55% wynagrodzenia przysługującego prezydentowi. Ponadto stałe pensje otrzymywałyby również poprzednie pierwsze damy.

Zobacz także: Koniec świata jest blisko? Niesiołowski CHWALI PiS!!!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: