WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Szydło o misji od Kaczyńskiego: Miałam momenty zwątpienia

Szydło o misji od Kaczyńskiego: Miałam momenty zwątpienia

16.11.2016, godz. 10:02
Premier Beata Szydło
foto: EAST NEWS

W środę mija równy rok od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Z tej okazji o poranku w TVN24 gościła premier. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim oceniała pierwszy rok działań jej ugrupowania w parlamencie. Jak mówiła: - Jesteśmy zgraną drużyną, która ma jeden cel: przeprowadzenie zmian w Polsce, na które czekają ludzie. Zrobiliśmy w ciągu tego roku bardzo dużo. Przyznała jednak, że w miewała momenty zwątpienia w tym czasie.

Jak szczerze przyznała Szydło: - Kilka takich momentów było, w którym pomyślałam „po co mi to było?”. Oczywiście, że tak, ale zawsze potem myślałam: no, jednak warto, kiedy zrobiliśmy coś dobrego, udało się coś przeprowadzić, to było warto. Zawsze tak jest, kiedy jest intensywna praca, trudna praca, stresująca, a tak to jest, w której pracuje i na tym stanowisku, żę czasami przychodzą takie momenty zmęczenia, zniechęcenia, ale ciągle mam wystarczającą ilość energii i pomysłów, żeby powiedzieć, że warto nadal robić to, co robię.

Jak rozwinęła temat w późniejszej części wywiadu: - Czasami mam dosyć, również w takich momentach, kiedy moi ministrowie, koledzy z rządu zbyt wiele mówią w mediach i potem musimy to odkręcać. Rozmawiałam z kilkoma moimi kolegami na tematy ich aktywności medialnej. Uważam, że osiągnęłam duży sukces i to też sukces tych ludzi, którzy uporządkowali politykę informacyjną.

Szefowa rządu zaznaczyła, że: - Zawsze jest tak, że gdy jest dużo pracy i zadań, zdarzają się nam błędy. Nie uniknęliśmy ich, mówię to z pełną pokorą. Ale wyciągamy wnioski z tych przypadków i je naprawiamy. Mogliśmy zrobić więcej i lepiej, ale nie cofniemy się z zaplanowanych reform.

Szydło podkreśliła, że w tej chwili nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach personalnych w rządzie, jest to natomiast prawdopodobne w niektórych spółkach Skarbu Państwa. Na koniec zapytana żartobliwie o rolę "naczelnika państwa", czyli prezesa PiS, odpowiedziała: - Jarosław Kaczyński jest architektem państwa. Odpowiada za to, że rządzi PiS, a prezydentem jest Andrzej Duda. To jego wielki sukces.

Zobacz także: Marta Kaczyńska zastraszana przez męża? Prezes PiS jest wściekły

Źródło: mra
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: