WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Szydło reaguje na chamskie słowa Waszczykowskiego! Wezwała go "na dywanik"!

Szydło reaguje na chamskie słowa Waszczykowskiego! Wezwała go "na dywanik"!

04.10.2016, godz. 15:56
Czarny protest, czarny poniedziałek, strajk kobiet 3.10
foto: se.pl

W "czarny poniedziałek" protesty kobiet brutalnie wykpił na antenie RMF FM Witold Waszczykowski, który stwierdził: -  No niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo. Następnie we wtorkowy poranek w TVN24 przekonywał: - Trzeba na ten temat rozmawiać poważnie, a nie przebierać się, robić happeningi, krzyczeć głupkowate hasła. To nie jest sposób rozmowy na temat życia i śmierci. Wczorajszy protest był kpiną z bardzo ważnych kwestii. Słowa te zbulwersowały wiele kobiet, w tym premier Beatę Szydło, która wezwała już szefa MSZ na rozmowę w tej sprawie. Przy okazji podkreśliła, że rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad żadnym prawem zmieniającym aktualne przepisy dotyczące aborcji.

Jak mówiła premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu: - hChcę powiedzieć bardzo jasno i wyraźnie, że rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad żadnym prawem zmieniającym aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące ustawodawstwa związanego z prawem aborcyjnym w Polsce. Nie ma takich prac przez nas prowadzonych.

Przypomniała, projekt komitetu "Stop Aborcji" jest obywatelski, zaś wniosek o odrzucenie drugiego z projektów (liberalizującego przepisy aborcyjne) złożyło PSL. Jak argumentowała: - Taka była suwerenna decyzja parlamentarzystów z wszystkich klubów parlamentarnych. To głosowanie rozłożyło się bardzo różnie i właściwie wszystkie kluby były podzielone co do tego stanowiska. Taki jest stan faktyczny.

Zaznaczyła, że stopień emocji dotyczący tego tematu w ostatnich dniach jest zdecydowanie za duży i to do polityków powinno należeć zadanie studzenia tychże. Jak mówiła: - Powinniśmy uszanować różne opinie, powinniśmy wysłuchać różnych głosów, ale musi się to odbywać w debacie spokojnej. Zbyt wielkie emocje są tutaj złym doradcą.

Następnie skrytykowała Waszczykowskiego za jego słowa. Szydło jednoznacznie stwierdziła: - Uważam, że każdy przejaw zbyt wielkiego podburzania emocji jest niepotrzebny, dlatego wezwałam dzisiaj na rozmowę pana ministra Waszczykowskiego i jasno powiedziałam mu, że nie będzie z mojej strony aprobowania takiego komentowania tych wydarzeń. Jak dodała, oczekuje, że wszyscy pozostali ministrowie jej rządu również się do tego dostosują.

Zobacz także: Waszyczkowski znów z POGARDĄ o "Czarnym Proteście": To KPINA. PiS ODPOWIADA

 Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: