WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Szydło składa TRZY obietnice w sprawie obrony życia!

Szydło składa TRZY obietnice w sprawie obrony życia!

06.10.2016, godz. 12:01
Szydło
foto: Super Express TV

W trakcie czwartkowego głosowania nad obywatelskim projektem dotyczącym zaostrzenia prawa aborcyjnego na mównicy wystąpiła Beata Szydło. Choć projekt "Stop aborcji" został odrzucony, to premier złożyła trzy ważne deklaracje, które w niedługim czasie mają wpłynąć na poprawę ochrony życia w Polsce.

Szydło przedstawiła trzy zobowiązania rządu wobec poprawy ochrony życia, które w niedługim czasie mają na nią wpłynąć pozytywnie. Jak mówiła o pierwszym z nich: - Po pierwsze, do końca roku przygotujemy program, który zostanie przedstawiony Wysokiej Izbie. To program wsparcia dla rodzin i dla matek, które zdecydują się na wsparcia dla matek i dzieci z tzw. trudnych ciąż. Program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne Program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się donosić ciążę i urodzić dziecko nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach, łącznie z opieką prenatalną, zdrowotną i opieką nad narodzonym dzieckiem. Projekt ma zostać zgłoszony do końca października a do prac nad nim premier zaprosiła wszystkie kluby parlamentarne.

Drugie zobowiązanie brzmiało następująco: - W pracach budżetowych rząd zgłosi poprawkę zakładające środki na realizację tego programu.

 

 

Trzecie zobowiązanie było dość ogólne. Szydło zapewniła, że: - Zostanie przeprowadzona kompleksowa, szeroko zakrojona akcja społeczna wspierająca ochronę życia.

Zobacz także: "Czarny protest" przyniósł efekt! Sejm ODRZUCIŁ projekt "Stop aborcji"

 
Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: