WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Szykują PIEKŁO na pogrzebie Wajdy? Szokująca teoria dziennikarza

Szykują PIEKŁO na pogrzebie Wajdy? Szokująca teoria dziennikarza

10.10.2016, godz. 14:36
Dawid Wildstein
foto: EAST NEWS

Andrzej Wajda zmarł w niedzielę późnym wieczorem. Wiadomo już, że jego pogrzeb odbędzie się w Krakowie. Wybitny reżyser zostanie pochowany na cmentarzu na krakowskim Salwatorze. Poinformował o tym prezydent miasta Jacek Majchrowski. Pogrzeb Andrzeja Wajdy ma mieć charakter prywatny. Ale czy w czasie pochówku nie dojdzie do zamieszania? Szef publicystyki TVP Info snuje szokujące teorie.

Nie ma jeszcze daty pogrzebu Andrzeja Wajdy, ale wiadomo, że odbędzie się on w Krakowie. Minister kultury Piotr Gliński chciałby, aby reżyser miał pogrzeb państwowy. Mówił o tym w niedzielę: - To był wybitny człowiek, któremu Polska jest winna państwowy pogrzeb. Nie wiem, jak to będzie, bo to zawsze trzeba będzie ustalić z rodziną, z najbliższymi - dodał wicepremier Gliński, cytowany przez radio RMF. A już wiemy, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny, mimo że Wajda ma prawo do uroczystego pochówku. Był zasłużony dla polskiej kultury, co dopuszcza organizację pogrzebu o charakterze państwowym. Do tego został uhonorowany odznaczeniami państowywmi, m.in. Orderem Orła Białego, co pozwala na państwowy pogrzeb odznaczonego.

Zobacz: Lech Wałęsa o swojej śmierci: Jestem spakowany

I chociaż data pogrzebu Wajdy nie jest jeszcze znana, to już zaczęto snuć zatrważające teorie w sprawie pogrzebu reżysera. Dawid Wildstein, szef publicystyki TVP Info napisał na Facebooku: -  Wajda. Wielki reżyser. Nie mam słów, by opisać niektóre z jego filmów. Jak piękne i ważne. Ale nie musimy się martwić. I tak zaraz się dowiemy, że największym dziełem wszech czasów Wajdy była jego wypowiedź, że nie lubi Kaczyńskiego.. Dzieło warte utrwalenia w naszej kulturze. Prawdziwe arcydzieło. Największe. Bo cóż innego się liczy? Hieny już w boksach startowych - zaczął. I dodał, że KOD przyszykuje prowokację, by dopiec PiS: -  A teraz czekamy na pogrzeb i polskie piekiełko. KOD już zakasał rękawy, żeby wybuczeć państwowych urzędników i zrobić anty-pis hucpę. W imię wielkiego reżysera oczywiście.

Zdaniem Wildsteina może nas też czekać zamieszanie z drugiej strony: - Ale żeby piekiełko było pełne- a przed cmentarzem jakaś banda durni pseudo- prawicowych, z transparentami- "dobrze tak! To Żyd". Obym się mylił.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: