WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tablice smoleńskie będą USUNIĘTE. Podjęto decyzję

Tablice smoleńskie będą USUNIĘTE. Podjęto decyzję

10.08.2016, godz. 13:41
Pałac Prezydencki
Pałac Prezydencki foto: Super Express

W 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim zostały ustawione tablice z nazwiskami ofiar tragedii. Teraz mają zostać usunięte, podaje tvnwarszawa.tvn24.pl. Taką decyzję miał podjąć konserwator zabytków, a oficjalne pismo w sprawie ma zostać podpisane w ciągu najbliższych dni.

Tablice z wypisanymi nazwiskami 96 ofiar, w tym z wyróżnionym napisem: Lech i Maria Kaczyńscy, zostały ustawione przez Pałacem Prezydenckim w kwietniu. Ale jak się okazuje będą stały na Krakowskim Przedmieściu jeszcze kilka dni. A wszystko dlatego, że jak donosi tvnwarszawa.tv24.pl, konserwator zabytków zdecydował o ich demontażu. Podobny los ma spotkać głaz z podobizną Lecha Kaczyńskiego i tablicę, które są przed warszawskim ratuszem. Głaz był zaskoczeniem dla władz Warszawy: - Byliśmy zaskoczeni głazem przed ratuszem. Miała być tablica, ale bez słowa "poległ" a "zginął". (...) Musimy wszcząć kontrolę w sprawie głazu przed ratuszem, on jest nielegalny. A Lech Kaczyński do siebie niepodobny - komentowała tuż po 10 kwietnia Hanna Gronkiewicz-Waltz w radiu ZET.

W rozmowie z tvnwarszawa.tvn24.pl wiceprezydent miasta Jarosław Jóźwiak tłumaczył:- Obie strony mogą jeszcze zgłaszać jakieś uwagi, ale one i tak nie zmienią obrotu sprawy. Głaz będzie demontowany najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Portal podaje też, że jeśli chodzi o demontaż tablic sprzed Pałacu, to kancelaria prezydenta zapowiedziała, że sama je usunie i zajmie się tym, by załatwić ich ponowne ustawienie legalnie.

Sprawdź: Rajskie wakacje Tomasza Lisa wśród SŁONI [ZDJĘCIA i WIDEO]

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: