WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka TAJNA NARADA Tusk - Putin. Macierewicz UJAWNIA szczegóły. [NOWE wideo]

TAJNA NARADA Tusk - Putin. Macierewicz UJAWNIA szczegóły. [NOWE wideo]

20.10.2016, godz. 10:22
Tusk - Putin.
foto: Super Express

Nagranie wideo z tajnego spotkania z 10 kwietnia 2010 roku, w którym udział brał m.in Donald Tusk i Władimir Putin, już wkrótce może zostać opublikowane. Wszyscy będą mogli zobaczyć jak wyglądało tajne spotkanie i posłuchać o czym mówili jego uczestnicy. Minister Antoni Macierewicz wyjawił w rozmowie z TVP Info kilka szczegółów dotyczących nagrania.

W środę ukazał się obszerny wywiad z szefm MON, w którym opowiadał on o nagraniu ze spotkania Tusk - Putin, do którego doszło późnym wieczorem w dniu katastrofy smoleńskiej. Macierewicz nie ukrywał, że wideo zawiera wiele ważnych i cennych, dla sprawy katastrofy pod Smoleńskiem, informacji. Antoni Macierewicz nie ukrywał, że to, co zostało zarejestrowane na nagraniu szokuje: - Jestem tym nagraniem wideo ze Smoleńska i wiedzą, jaką ukrywał Donald Tusk, naprawdę wstrząśnięty - mówił. O szczegółach nagrania minister obrony narodowej opowiedział w wieczornym programie TVP Info. Zdradził kilka szczegółów dotyczących spotkania premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem, przy którym obecni byli także wicepremier Pawlak i minister sprawiedliwość Krzysztof Kwiatkowski. Macierewicz wyznał, ile trwa całe nagranie tajnego spotkania: - Cały materiał trwa godzinę i dwadzieścia pięć minut. Nie widzę żadnych przeszkód, żeby został zaprezentowany opinii publicznej - mówił w programie "Minęła 20".

Dodał też, że nie widzi przeszkód, by nagranie zostało zaprezentowane opinii publicznej, jednak aby tak się stało, o zdanie musi zostać zapytana prokuratura zajmująca się sprawą katastrofy smoleńskiej. Macierewicz zrobi w tej sprawie wszytko: - Po konsultacji z prokuraturą będę dążył do tego, aby jak najszybciej ten materiał został upowszechniony. Każda klatka z tego materiału jest interesująca, a ja sam 99 proc. tego materiału nigdy wcześniej nie widziałem. Dla wielu osób niektóre części tego materiału mogą być bardzo interesujące - powiedział minister. Szef MON zdradził też, kto jest autorem nagrania, kto rejestrował spotkanie: - Jego autorem jest Polak - przyznał.

Antoni Macierewicz zdradził kilka szczegółów nagrania. Jak mówił oprócz Tuska, Putina, Kwiatkowskiego i Pawlaka oraz rosyjskiego ministra ds. sytuacji nadzwyczajnych, obecnych było tam więcej osób: - Wokół pana Putina, pana Tuska oraz pana Szojgu stoi co najmniej kilkanaście albo kilkadziesiąt osób. To nie było spotkanie, rozmowa, która była tajna. Macierewicza zastanawia to, dlaczego Donald Tusk nigdy wcześniej  nie powiedział ani słowa o tym spotkaniu, do którego doszło przecież jeszcze w dniu katastrofy: - Niestety pan Donald Tusk, ale i inni rozmówcy nie podzielili się tą wiedzą, jaką uzyskali od premiera Putina, który był wtedy już przewodniczącym komisji rosyjskiej badającej tragedię. Dzieje się to po godzinie 21, a więc trzy godziny po tym, gdy publicznie w Rosji zostaje ogłoszona informacja, że są pierwsze odczyty czarnej skrzynki, tej, która zawiera korespondencję, głos z kokpitu, która mówi o tym, o czym mówią między sobą piloci i jak rozmawiają z wieżą. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy pierwsze analizy terenu zostają zakończone.

Zdaniem szefa MON oznacza to, że Putin przekazał Tuskowi, co wydarzyło się na lotnisku Siewiernyj: - Tę całą wiedzę pan Putin posiada, na jej podstawie przedstawia Tuskowi, co się naprawdę wydarzyło. To jest opis zupełnie odmienny od tego, co my znamy – zaznaczył. Minister obrony narodowej gorzko podsumował sprawę nagrania: - Ten film jest demistyfikacją całej tej historii kłamstwa smoleńskiego, jakim nas raczono przez sześć lat. Stąd jego waga.

Zobacz: NOCNA narada Tusk - Putin w Smoleńsku. WSTRZĄSAJĄCE wideo

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: