WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nie żyje kardynał Macharski. Wzruszające wspomnienie Donalda Tuska

Nie żyje kardynał Macharski. Wzruszające wspomnienie Donalda Tuska

02.08.2016, godz. 11:33
Źródło: Super Express TV

W wieku 89 lat zmarł kardynał Franciszek Macharski, polski duchowny, były metropolita krakowski i były wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (1979-94). W związku ze śmiercią duchownego wielu polityków wyraziło swój smutek i złożyło kondolencje.

Kardynał Franciszek Macharski zmarł w wieku 89 wielu w krakowskim szpitalu - trafił tam po upadku ze schodów. 28 lipca duchowny otrzymał sakrament namaszczenia chorych z rąk papieża Franciszka. Franciszek Macharski w latach 1979-2005 był metropolitą krakowskim. Tę funkcję objął bezpośrednio po Karolu Wojtyle, który w 1979 roku został wybrany na papieża. Kardynał Macharski przez wiele lat był wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski (1979-94) oraz przewodniczącym Komisji ds. Nauki Katolickiej i Komisji ds. Apostolstwa Świeckich. Należał do watykańskiej kongregacji: ds. Biskupów, ds. Duchowieństwa, ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz ds. Wychowania Katolickiego.

W związku ze śmiercią kardynała Franciszka Macharskiego, wielu polskich polityków wyraziło swój smutek i złożyło kondolencje.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: