WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Nie żyje kardynał Macharski. Wzruszające wspomnienie Donalda Tuska

Nie żyje kardynał Macharski. Wzruszające wspomnienie Donalda Tuska

02.08.2016, godz. 11:33
Źródło: Super Express TV

W wieku 89 lat zmarł kardynał Franciszek Macharski, polski duchowny, były metropolita krakowski i były wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (1979-94). W związku ze śmiercią duchownego wielu polityków wyraziło swój smutek i złożyło kondolencje.

Kardynał Franciszek Macharski zmarł w wieku 89 wielu w krakowskim szpitalu - trafił tam po upadku ze schodów. 28 lipca duchowny otrzymał sakrament namaszczenia chorych z rąk papieża Franciszka. Franciszek Macharski w latach 1979-2005 był metropolitą krakowskim. Tę funkcję objął bezpośrednio po Karolu Wojtyle, który w 1979 roku został wybrany na papieża. Kardynał Macharski przez wiele lat był wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski (1979-94) oraz przewodniczącym Komisji ds. Nauki Katolickiej i Komisji ds. Apostolstwa Świeckich. Należał do watykańskiej kongregacji: ds. Biskupów, ds. Duchowieństwa, ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz ds. Wychowania Katolickiego.

W związku ze śmiercią kardynała Franciszka Macharskiego, wielu polskich polityków wyraziło swój smutek i złożyło kondolencje.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: