WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tak się bawi adwokat od roszczeń

Tak się bawi adwokat od roszczeń

08.09.2016, godz. 12:11
Giertych
foto: Super Express

Wyluzowani, uśmiechnięci! Co łączy mecenasa Romana Giertycha (45 l.) z szefem Okręgowej Rady Adwokackiej Grzegorzem Majewskim, o którym zrobiło się głośno w związku z przejęciem przez niego działki przy Pałacu Kultury i Nauki wartej aż 160 mln zł? Wspólna pasja do wyścigów konnych! Obaj adwokaci bawili niedawno na imprezie o Puchar Adwokatury Polskiej na warszawskim Służewcu.

"Super Express" dotarł do zdjęć z imprezy, która odbyła się kilka tygodni temu. Zobaczyliśmy na jednym z nich mec. Romana Giertycha tryskającego świetnym humorem i bawiącego się w towarzystwie mec. Grzegorza Majewskiego. Tego samego, który był jedną z trzech osób, które przejęły w 2012 r. działkę tuż przy PKiN wartą 160 mln zł. W całej sprawie śledztwo prowadzi prokuratura. Chcieliśmy zapytać Giertycha o jego znajomość z kontrowersyjnym prawnikiem. - Nie będę z wami rozmawiał - rzucił nam jedynie Giertych.

Organizatorem tej imprezy była Komisja Kultury Sportu i Turystyki przy ORA w Warszawie. Jej szefem (dziś zawieszonym) jest mec. Grzegorz Majewski. Przypomnijmy, że znalazł się on wśród trzech osób, którym miasto zwróciło wspomnianą działkę w centrum Warszawy (obok Pałacu Kultury), mimo że wcześniej byłemu współwłaścicielowi nieruchomości, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej. Sprawę przekazania działki bada prokuratura.

Zobacz: Kaczyński i Orban jednym głosem: W UE potrzebne są zmiany kulturowe

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: