WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Tak szasta pieniędzmi Beata Szydło!Spotkanie na trawie - 104 tys.Kolacja z kobietami - 127 tys.Komplet filiżanek - 30 tys.

Tak szasta pieniędzmi Beata Szydło!Spotkanie na trawie - 104 tys.Kolacja z kobietami - 127 tys.Komplet filiżanek - 30 tys.

14.07.2016, godz. 06:00
TAK SZASTA PIENIĘDZMI BEATA SZYDŁO.
Premier Beata Szydło. foto: Super Express

Politycy Prawa i Sprawiedliwości niejednokrotnie grzmieli na rozrzutność Platformy Obywatelskiej. Ale premier Beata Szydło (53 l.) ma także na koncie grzechy związane z szastaniem publicznymi pieniędzmi! Jak wynika z ewidencji umów zawartych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, rząd PiS nie żałuje pieniędzy na wystawne kolacje, catering, a nawet na. oglądanie meczu!

Za 104 tys. zł premier Szydło obejrzała w ogrodach KPRM w towarzystwie sportowców - Marcina Gortata (32 l.) i Sebastiana Mili (34 l.) - mecz Polski z Ukrainą. Kolacja w jednej z najlepszych warszawskich restauracji z okazji Szczytu Kobiet kosztowała z kolei 127 tys. zł, a porcelanowe filiżanki niemal 30 tys. zł!

"Pazerność, niegospodarność, rozrzutność" - takie zarzuty pod adresem poprzedników podczas ogłaszania audytu rządów PO-PSL padały z ust Szydło i jej ministrów.

- Hipokryzja jest uderzająca. Te rządy miały być zupełnie inne niż wcześniejsze, a jak widać, wcale nie są inne, a wręcz gorsze - komentuje Cezary Tomczyk (32 l.), były rzecznik rządu PO. - Z wydatków kancelarii najbardziej bulwersujące wydaje się oglądanie meczu - na potrzeby kilku obrazków w mediach wydano kosmiczną sumę. Za tę kwotę 100 dzieci mogłoby pojechać na kolonie nad polskim morzem - dodaje.

- Wszystkie wydatki w kancelarii są realizowane zgodnie z prawem i są publikowane w ogólnodostępnych rejestrach. My w przeciwieństwie do PO nie mamy nic do ukrycia. To oni zamiatali wszystko pod dywan - odbija piłeczkę rzecznik obecnego rządu Rafał Bochenek (30 l.).

Zobacz także: Szydło chce, aby w trakcie uroczystości Powstania Warszawskiego odczytano ofiary katastrofy smoleńskiej

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: