WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tauron sponsoruje rodzimy klub pani premier

Tauron sponsoruje rodzimy klub pani premier

28.09.2016, godz. 05:00
Beata Szydło
foto:

Grający w A-klasie Górnik Brzeszcze piłkarską potęgą? Tak się może stać w ciągu kilku lat! Bo klub z gminy, z której wywodzi się premier Beata Szydło (53 l.), ma od niedawna potężnego partnera - spółkę Skarbu Państwa Tauron Wydobycie.

Jeszcze niedawno nad klubem piłkarskim z Brzeszcz wisiało widmo likwidacji. Boisko przypominało klepisko, a lokalni politycy odwrócili się plecami. Ale teraz wszystko się odmieniło! Na czele Tauron Wydobycie stanął Zdzisław Filip, kolega Beaty Szydło z podstawówki. I spółka od kilku miesięcy wspiera Górnika z Brzeszcz. Być może już wkrótce 21-tysięczne miasteczko stanie się ważnym ośrodkiem na piłkarskiej mapie Polski, tak jak drużyna z Niecieczy, gdzie mieszka około 700 osób. Jak Górnik pozyskał finansowego partnera? - Zarząd klubu złożył pismo z ofertą współpracy, zaadresowane do władz firmy. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź - informuje Artur Mizia, sekretarz klubu. - Nie możemy przedstawiać żadnych warunków zapisanych w umowie. Tauron Wydobycie nie jest sponsorem, ale partnerem klubu. Pomaga nam w organizacji różnych przedsięwzięć. My zobligowaliśmy się do organizacji zawodów sportowych dla pracowników i udostępniania im obiektów sportowych - dodaje Mizia.

Zobacz: Premier Szydło spotkała się z paraolimpijczykami: Jesteśmy z Was dumni

Przypomnijmy, że pani premier przed laty rządziła Brzeszczami jako burmistrz, a mieszka w położonym nieopodal Przecieszynie. I z tych samych Brzeszcz wywodzi się prezes Filip, z którym Szydło chodziła do podstawówki. Spółka nie łączy jednak tych rzeczy. - W związku z zakupem przez Tauron Zakładu Górniczego Brzeszcze zgodnie z naszą polityką podjęliśmy decyzję o wsparciu klubu piłkarskiego z Brzeszcz. Ograniczone środki na tego typu działalność powodują, że przekazywane wsparcie finansowe ma wymiar symboliczny. Wspieramy również inne kluby piłkarskie z niższych lig, takie jak: Górnik Libiąż, Zgoda Byczyna Jaworzno. Są to miejsca, w których prowadzona jest działalność górnicza naszej spółki, wywołująca pewne niedogodności - mówi nam Zofia Mrożek z Tauron Wydobycie.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: