WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl - Wiadomości, Polityka, Informacje, Wydarzenia, Sport.pl wiadomości polityka Ten sędzia odpowiada za porównanie Kaczyńskiego do Hitlera

Ten sędzia odpowiada za porównanie Kaczyńskiego do Hitlera

27.09.2016, godz. 05:00
Cezary Skwara
Cezary Skwara foto:

Już wiadomo, kto stoi za oburzającym wpisem warszawskiego oddziału stowarzyszenia sędziów "Iustitia", w którym porównano Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) do Adolfa Hitlera! To sędzia Cezary Skwara (43 l.).

Sędzia Skwara pracuje w wydziale gospodarczym warszawskiego sądu okręgowego. Po godzinach m.in. walczy o przywileje dla sędziów. - Jesteśmy sfrustrowani i rozżaleni złym traktowaniem - żalił się niedawno w mediach. Teraz okazuje się, że to on stoi za skandalicznym wpisem na profilu warszawskiego stowarzyszenia "Iustitia", gdzie porównano prezesa Prawa i Sprawiedliwości do Adolfa Hitlera. - Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu - tak skomentowano słowa posła Marka Suskiego (58 l.), który stwierdził, że Kaczyński nie chciał mieć żony, bo poświęcił się ojczyźnie. Teraz sędzia Skwara przeprasza. - "W związku z zaistniałą sytuacją składam rezygnację z funkcji członka Zarządu Oddziału. Wpis, który stał się przyczyną medialnego zamieszania, stanowił wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocenę Jarosława Kaczyńskiego. Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją" - napisał w oświadczeniu. Stowarzyszenie nie chce komentować zachowania sędziego. - Wszystko jest w oświadczeniu i to jest mój komentarz - usłyszeliśmy od rzecznika Bartłomieja Przymusińskiego.

Zobacz także: Kijowski podważa dane policji i podaje KURIOZALNY powód niższej frekwencji!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: