WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Ten sondaż odbierze Schetynie OSTATNIĄ nadzieję

Ten sondaż odbierze Schetynie OSTATNIĄ nadzieję

24.01.2017, godz. 15:09
SCHETYNA I TUSK.
foto: Super Express

Szefem Platformy Obywatelskiej jest Grzegorz Schetyna, ale jak pokazują wyniki sondażu Polacy nie mają nic przeciwko, by to zmienić. Wyniki badania przeprowadzonego dla SE.pl i NOWA TV, przez Instytut Badań Pollster, pokazują jasno: Polacy wolą Donalda Tuska (60 l.) niż Grzegorza Schetynę (54 l.).

Na sondażowe pytanie czy: - Grzegorz Schetyna powinien oddać przywództwo w PO Donaldowi Tuskowi, gdy ten wróci do Polski? - 60 proc. wyborców odpowiedziało TAK40 proc. badanych wskazało odpowiedź NIE. Okazją do powrotu na polską scenę polityczną może być dla Donalda Tuska koniec jego kadencji jako przewodniczącego Rady Europejskiej, co nastąpi w maju tego roku. Rząd PiS deklaruje, że nie poprze starań byłego premiera o przedłużenie mandatu.

Politolog prof. Rafał Chwedoruk (48 l.) uważa jednak, że powrót Tuska do polskiej polityki będzie bardzo trudny. - Mało osób na niego czeka. Może garstka działaczy, którzy coś stracili – mówi. - Powrotu nie chce na pewno kierownictwo PO, Nowoczesna i jej lider też nie. Nie tęskni za Tuskiem PSL, które po rządach koalicji jest poobijane – dodaje profesor. A 60 proc. wyborców, które chce powrotu Tuska? - Sądzę, że większość głosowała dlatego, że jest rozpoznawalnym politykiem – tłumaczy ekspert.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 19-20.01.2017 roku na próbie 1040 dorosłych Polaków.

Zobacz: Sondaż: Ograniczenie do dwóch kadencji? Poseł Suski z PiS: To populizm

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: