WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Terlikowski o słowach Marty Kaczyńskiej nt. aborcji: KURIOZUM. Żal czytać

Terlikowski o słowach Marty Kaczyńskiej nt. aborcji: KURIOZUM. Żal czytać

26.09.2016, godz. 10:26
Terlikowski o słowach Marty Kaczyńskiej nt. aborcji: KURIOZUM. Żal czytać
foto: Fotomontaż SE.pl

Marta Kaczyńska w najnowszym felietonie w tygodniku "wSieci" poruszyła temat aborcji i in vitro. Córka zmarłej tragicznie prezydenckiej pary zaznaczyła, że jeśli chodzi o aborcję, to kobiety powinny mieć możliwość podjęcia świadomej decyzji (w przypadku ciąży powstałej w wyniku gwałtu, czy w razie zagrożenia życia matki) przy wsparciu nie tylko lekarzy, ale i duchownych. - To absolutne kuriozum - grzmi Tomasz Terlikowski.

Kaczyńska zwróciła uwagę na to, że pomysł wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji nie jest dobry pomysłem, bo doprowadzi do rozrostu aborcyjnego podziemia. Zdaniem Kaczyńskiej: - Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia, co w przypadku matek mających już dzieci należny uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin - czytamy słowa bratanicy prezesa PiS na łamach "wSieci". Marta Kaczyńska podała też badania sondażowe, z których wynika, że Polacy nie w większości chcą, by aborcja była dopuszczalna w przypadkach takich jak: zagrożenie życia i zdrowia matki, czy też jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu. Podkreśliła także, że w tych trudnych przypadkach kobiety powinny mieć wsparcie od lekarzy, ale i księży: - Kobiety powinny wiec w powyższych prawach mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych.

Zobacz: Marta Kaczyńska MIAŻDŻY projekt ustawy antyaborcyjnej! Apeluje też w sprawie in vitro!

Terlikowski ostro o słowach Kaczyńskiej nt. aborcji: Szokujący pomysł!

Jej słowa nie spodobały się Tomaszowi Terlikowskiemu, który opowiada się za całkowitym zakazem aborcji i ochroną życia człowieka od momentu poczęcia. Na Twitterze Terlikowski ostro skrytykował radę Kaczyńskiej, by kobietom pomagali duchowni: - Pomysł Marty Kaczyńskiej, by w przygotowaniu do zamordowania dziecka uczestniczyli duchowni to absolutne kuriozum. Żal czytać - podsumował krótko. Zaś na stronie telewizjarepublika.pl Terlikowski napisał: - Pomijam już, że słowa „podjęcie świadomiej decyzji” oznaczają rozerwanie na strzępy albo otrucie żywego człowieka, ale o wiele ciekawszy wydaje się pomysł, by w procedurze selekcji ludzi do śmierci uczestniczyli także duchowni.

Zdaniem publicysty stwierdzenia Kaczyńskiej są wprost szokujące: - Szokującym jest pomysł, by ksiądz miał wyznaczać, czy dane dziecko można czy nie można zabić. Zgody na takie rozwiązania, ze strony ludzi wierzących, być nie może. A ksiądz, który zdecydowałby się w takiej procedurze uczestniczyć sam postawiłby się poza wspólnotą Kościoła, uczestnicząc w aborcji, co jest zakazane przez Kodeks Prawa Kanonicznego - pouczył Terlikowski. I dodał, że takie pomysły to: - Próba, mam nadzieję, że nieświadoma, ubabrania księży w krew niewinnych.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: