WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Tomasz Kalita do ministra Radziwiłła: Chodź ze mną do szpitala zobaczysz, jak ludzie cierpią!

Tomasz Kalita do ministra Radziwiłła: Chodź ze mną do szpitala zobaczysz, jak ludzie cierpią!

20.10.2016, godz. 03:00
Tomasz Kalita z partnerką
Tomasz Kalita z partnerką foto: Super Express

Dramatyczny apel chorego na nowotwór mózgu Tomasza Kality (37 l.) do ministra zdrowia! Były rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie ukrywa, że wizyty w szpitalach to traumatyczne przeżycia. - Niech pan minister pójdzie ze mną do szpitala i sam się przekona, jak to wygląda. To byłaby dla niego bardzo pouczająca lekcja - nawołuje Konstantego Radziwiłła (58 l.).

Chaos, zawiłe procedury, kolejki, chłodna - dosłownie i w przeności - atmosfera. Oto z czym w szpitalach muszą się zmierzyć chorzy na raka. Na ten problem zwraca uwagę Tomasz Kalita. - System jest niewydolny. Na wizytę czeka się miesiące, nie ma z kim skonsultować badań, ludzie dojeżdżający często nawet kilkaset kilometrów nie mogą umówić się na konkretną godzinę. Dodatkowo to traktowanie nas jak gorszych ludzi przez wywoływanie wściekłym tonem naszych nazwisk. To wszystko deprymuje. Naprawdę, czasem myślę, że mojego psa lepiej traktują u weterynarza niż nas, ciężko chorych - wylicza nam Kalita. Ostatnio żona byłego rzecznika lewicy również zwracała uwagę na fatalne warunki w szpitalach. "Pięć godzin na korytarzu, gdzie temperatura wynosiła około 12 stopni. (.) Lekarka wyszła z gabinetu na półtorej godziny!" - komentowała Anna Kalita (33 l.).

Były polityk lewicy uważa, że minister zdrowia powinien przejść przez szpitalną gehennę, by zrozumieć, w czym jest problem. - Zapraszam, panie ministrze, pójdę na oddział z panem. Myślę o akcji "ministrze, połóż się do łóżka z Kalitą". Jestem gotowy, by pan Radziwiłł towarzyszył mi jako pacjentowi onkologicznemu przez jeden cykl chemii - przez dwa tygodnie. Jak zobaczy na własne oczy, przez co przechodzimy, to może zrozumie i coś z tym zrobi. Niech pokaże, że jest facetem - mówi nam z goryczą. W sprawie wołających o pomstę do nieba warunków na oddziałach onkologicznych zwróciliśmy się do Ministerstwa Zdrowia. Resort nie odpowiedział jednak na nasze pytania.

Zobacz: Działacz lewicy SKATOWAŁ gwiazdę SLD? Justyna Klimasara UJAWNIA

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: