WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tomasz Kalita z żoną u prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy [ZDJĘCIA]

Tomasz Kalita z żoną u prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy [ZDJĘCIA]

28.10.2016, godz. 13:44
Tomasz Kalita z żoną u prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy
foto:

Tomasz Kalita, był rzecznik SLD, a dziś walczący o łatwiejszy dostęp do medycznej marihuany dla chorych. Rozumie ich sytuację, bo sam od kilku miesięcy cierpi na raka. Kalita zmaga się z glejakiem mózgu. Dziś w sprawie marihuany spotkał się z prezydentem Dudą, który zaprosił go do Pałacu Prezydenckiego. Obu panom towarzyszyły małżonki. Kalicie świeżo poślubiona żona Anna, a prezydentowi pierwsza dama. Jak przebiegły rozmowy?

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Tomaszem Kalitą, a głównym tematem rozmowy była  medyczna marihuana. Panowie są zadowoleni z rozmowy. W imieniu prezydenta z dziennikarzami rozmawiał szef biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski. Jak mówił prezydent wspiera Kalitę i jego żonę w walce z chorobą. A jeśli chodzi o marihuanę, to przygląda się sprawie: - Prezydent przygląda się debacie tzw. medycznej marihuany, śledzi ją. Zwraca uwagę, że temat jest wrażliwy i trzeba do niego podchodzić ostrożnie - mówił Magierowski.

Z przebiegu rozmowy cieszy się też Tomasz Kalita. Jak mówił nie spodziewał się nigdy w życiu, że w takich okolicznościach spotka się z Andrzejem Dudą. Wspominał, że w wyborach parlamentarnych w 2011 roku startowali z tego samego okręgu wyborczego, a teraz obaj spotykają się po latach: - Była to olbrzymia satysfakcja i przyjemność, tym bardziej, że spotkaliśmy się razem z małżonkami. Znamy się jeszcze z czasów, kiedy byliśmy konkurentami w Krakowie. Kalita podkreślił, że wizyta u prezydenta była ważna: - To było wartościowe spotkanie. Cieszę się, że prezydent rozumie cierpienie chorych - powiedział dziennikarzom Kalita, przy którym cały czas była ukochana Anna, od niedawna żona. Towarzyszyła mężowi również w czasie rozmowy z prezydentem i pierwszą damą.

Zobacz: Liroy OBURZONY słowami ministra o sadzeniu marihuany na balkonie!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: