WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Trump pomoże Polsce odzyskać wrak Tupolewa?

Trump pomoże Polsce odzyskać wrak Tupolewa?

15.11.2016, godz. 10:04
Donald Trump
foto: EAST NEWS

Jak donosi "Gazeta Polska Codziennie", nowy prezydent USA Donald Trump w trakcie kampanii wyborczej rozmawiając z Polonią poruszył nie tylko temat zniesienia wiz, lecz również pomocy w sprowadzeniu do Polski wraku prezydenckiego samolotu z Rosji. Trump miał stwiedzić: - Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie.

Deklaracja ta miała zostać nagrana podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago. W rozmowie z dziennikarzami TVP Polonia Trump zadeklarował, że będzie blisko współpracował z Polską i pomoże polskim władzom sprowadzić do kraju wrak rządowego samolotu Tu-154M. Jak przekonywał: - Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem, że z jakichś przyczyn polskiemu rządowi do tej pory nie udało się sprowadzić do kraju wraku samolotu. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskim władzom. Dodał również, że zamierza zacieśnić współpracę w ramach NATO, a Polska jest jednym z poważniejszych sojuszników, gdyż spełnia wszystkie warunki stawiane przez organizację.

Słowa Trumpa ocenił Antoni Macierewicz: - Rzeczywiście znam tę wypowiedź pana prezydenta elekta. Ona była bardzo zdecydowana, bardzo jednoznaczna; myślę, że niedługo będziemy mogli ją usłyszeć i wtedy będę ją szerzej komentował. Jak zaznaczył, wypowiedź Trumpa "dotyczyła nie tylko problematyki Smoleńska, ale szerzej w ogóle bezpieczeństwa Polski i związków w sferze bezpieczeństwa między Polską a Stanami Zjednoczonymi".

Internauta skomentował te informacje złośliwie:

 

 

Zobacz także: Najlepsi polscy premierzy III RP- Tusk przed Szydło, Kaczyński hen daleko

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: