WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Trzaskowski będzie następcą Gronkiewicz-Waltz?

Trzaskowski będzie następcą Gronkiewicz-Waltz?

10.10.2016, godz. 11:24
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski foto: Super Express

Portal Wirtualna Polska dotarł do wyników sondażu, jaki zleciła Platforma Obywatelska. Wynika z niego, że wybory prezydenckie w Warszawie wygrałby Rafał Trzaskowski. Zapytana o te wyniki obecna prezydent, Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła krótko: - Chciałabym, aby mnie zastąpił.

 

 

Wyniki sondażu wskazują, że to właśnie Trzaskowski ma być kandydatem PO w następnych wyborach na prezydenta Warszawy. Jak zdradzić miał jeden z polityków tej partii: - Badanie pokazało, że Rafał cieszy się największą sympatią wśród naszych potencjalnych wyborców i wygrałby wybory w stolicy, pokonując rywali z PiS i Nowoczesnej.

Co ciekawe, sam Trzaskowski był w 2010 roku szefem sztabu wyborczego obecnej prezydent. Wspomina ona dobrze tamtą współpracę i podkreśla, że byłaby zadowolona, gdyby to właśnie Trzaskowskiemu miała ustąpić miejsca w warszawskim ratuszu. Jak miała krótko stwierdzić: - To mój faworyt. Chciałabym, aby mnie zastąpił. To byłaby zmiana pokoleniowa. Warszawa jest stolicą Europy, a Trzaskowski ma doświadczenie europejskie. HGW jest przekonana, że były minister administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska poradziłby sobie w roli prezydenta.

Zagadką pozostaje, czy Trzaskowski będzie chciał kandydować. HGW mu to doradza, argumentując: - Dużo lepiej być prezydentem dużego miasta niż ministrem. Rządzenie stolicą można porównać do zarządzania krajem wielkości Estonii. Myślę, że jest to dobre doświadczenie do dalszej kariery.

Nie wszyscy uważają wyniki sondażu za wiarygodne:

 

 

Zobacz także: Śmierć Wajdy. Szefowa "Wiadomości" TVP: "Walcie się". O co jej chodziło?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: