WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tusk i Kopacz przed Trybunałem Stanu? Jest komentarz

Tusk i Kopacz przed Trybunałem Stanu? Jest komentarz

31.05.2017, godz. 12:19
Tusk, Kopacz
Donald Tusk i Ewa Kopacz foto: Super Express

Czy byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz zostaną postawieni przed Trybunałem Stanu? Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek przyznała, że gdyby doszło do głosowania w tej sprawie, to ona byłaby za. -  Gdyby taki wniosek się rzeczywiście pojawił, to ja bym za nim głosowała - przyznała Mazurek.

Posłanka Beata Mazurek gościła w Polskim Radiu. Zapytana o sprawę katastrofy smoleńskiej i ekshumacji ciał ofiar mazurek stwierdziła, że to premier Donald Tusk i politycy Platformy Obywatelskiej doprowadzili do tego, że doszło do rozdzielenia wizyt premiera i prezydenta, którzy wybierali się na uroczystości do Katynia. - Doprowadziła do tego, że wizyta świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego była niewłaściwie przygotowana i wszyscy powinni ponieść za to odpowiedzialność – powiedziała Mazurek o Platformie. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości ostro oceniła środowisko PO i jej polityków: - Dla mnie to są po prostu oszuści, którzy powinni siedzieć w kryminale za to co się stało w Smoleńsku . W rozmowie padło także pytanie o Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz. Mazurek stwierdziła, że gdyby taki wniosek się pojawił, to ona zagłosowałby za nim:W mojej ocenie warto się nad tym zastanowić. Gdyby taki wniosek się rzeczywiście pojawił, to ja bym za nim głosowała.

Wczoraj Ewa Kopacz dowiedziała się, że zostanie wezwana do prokuratury, żeby zeznawać w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dziś przed południem pojawiła się w prokuraturze jako świadek.

Zobacz: Ewa Kopacz w PROKURATURZE. Zeznaje w sprawie Smoleńska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: