WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tusk MIAŻDŻY Schetynę! Sondaż dla Se.pl

Tusk MIAŻDŻY Schetynę! Sondaż dla Se.pl

27.07.2016, godz. 17:55
Tusk MIAŻDŻY Schetynę! Sondaż dla Se.pl
foto: Super Express

Donald Tusk (59 l.) jest przewodniczącym Rady Europejskiej, ale jak się okazuje - Polacy woleliby, żeby pokierował Platformą Obywatelską! Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl. Nad obecnym liderem partii Grzegorzem Schetyną (53 l.) szef Rady Europejskiej uzyskał miażdżącą przewagę.

Ostatnio Platforma Obywatelska nie uzyskuje dobrych notowań w sondażach. W przeprowadzonym ostatnio dla SE.pl badaniu PO uzyskała jedynie 12 proc. głosów [WIĘCEJ TUTAJ]. Czy na słabe wynki PO ma wpływ to, że na jej czele stoi Grzegorz Schetyna? Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla SE.pl, Polacy chcą, żeby to były premier pokierował Platformą Obywatelską. Na pytanie: Kto powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej?39,3 proc. badanych wskazało Donalda Tuska.

Grzegorz Schetyna zdobył w badaniu prawie cztery razy mniej głosów niż były premier Tusk, bo jedynie 10,7 proc. Taki sam wynik w sondażu uzyskali też Radosław Sikorski (53 l.) i Tomasz Siemoniak (49 l.). Ewa Kopacz powinna być liderem PO zdaniem 19,7 proc. badanych, a Hanna Gronkiewicz-Waltz 7,1 proc., natomiast Cezarego Grabarczyka 1,8 proc.

Dlaczego Polacy chcą Tuska na czele PO?

Sondaż przeprowadzono tuż po usunięciu z partii przez Schetynę jego politycznych przeciwników – Jacka Protasiewicza (49 l.), Stanisława Huskowskiego (63 l.) i Michała Kamińskiego (44 l.). Eksperci przyznają, że takie działania nie mogły pozostać niezauważone. - Schetyna nie zyskuje sympatii polityką eliminacji swoich przeciwników. Takie zachowanie jest politycznym samobójstwem. To się prędzej czy później zemści na Schetynie. Poza tym, to oczywiste, że jedynym liderem Platformy od zawsze był Tusk. Wszyscy pozostali oprócz Olechowskiego (69 l.) i Płażyńskiego (+58 l.) byli jedynie wykonawcami - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (69 l.), politolog z PAN.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-23.07.2016 roku na próbie 1109 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Zobacz: Kosiniak-Kamysz został WOLONTARIUSZEM na ŚDM w Krakowie

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: