WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tusk: Stanę przed komisją Amber Gold

Tusk: Stanę przed komisją Amber Gold

14.07.2016, godz. 05:30
Prawicowa dziennikarka chce kary śmierci dla Tuska?
Donald Tusk foto: Super Express

Prawo i Sprawiedliwość zamierza powołać sejmową komisję śledczą do wyjaśnienia oszustw popełnionych przez Amber Gold. Politycy partii rządzącej nie ukrywają, że chętnie dowiedzieliby się, co na temat afery ma do powiedzenia Donald Tusk (59 l.). Były premier już zapowiedział, że podejmie wyzwanie i jeśli zostanie powołany na świadka, stawi się przed komisją.

- Nie ma wątpliwości, że ta komisja jest wycelowana we mnie, jej inicjatorzy nawet tego nie ukrywają. Ale niezależnie od ich intencji wynik tej konfrontacji nie będzie dla nich pozytywny. Zawsze dobrze się czułem w otwartych debatach, kiedy można było stanąć twarzą w twarz z oponentem. Niech się boją ci, którzy wzywają, bo jestem pewny swych racji - mówił w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" Tusk.

Dopytywany, czy stawi się przed komisją, przewodniczący Rady Europejskiej odpowiedział krótko: "Tak". Według pomysłu PiS komisja do spraw Amber Gold ma liczyć 11 posłów reprezentujących wszystkie kluby parlamentarne. Na jej czele miałaby stanąć Małgorzata Wassermann (38 l.).

Zobacz także: Tusk w swoim stylu DOPIEKŁ Schetynie

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: