WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tusk złośliwie zadrwił z Kaczyńskiego i dostał brawa

Tusk złośliwie zadrwił z Kaczyńskiego i dostał brawa

16.03.2017, godz. 11:53
Donald Tusk
Donald Tusk foto: EAST NEWS

Donald Tusk został ponownie wybrany na przedwodniczącego Rady Europejskiej i wczoraj odbierał gatulacje. Jednak największe brawa dostał, gdy złośliwie zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego! Tusk nie mógł wprost odmówić sobie uszczypliwości.

Tusk miał w środę swój dzień w Parlamencie Europejskim, gdzie odbierał gratulacje za ponowny wybór na szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy go poparli. Dziękował za zaufanie i zapewnił o swojej gotowości do dalszej pracy na rzecz jedności Unii Europejskiej, podkreślają, że jest gotowy do działania ze wszystkimi bez wyjątku. Jeden z belgijskich europosłów zażartował, że to dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu Tusk odniósł sukces:- Jest pan szczęśliwym człowiekiem. Faktycznie Jarosław Kaczyński, pana wróg, chciał pana głowy do tego stopnia, że udało mu się doprowadzić do jedności przywódców 27 państw, z których żaden nie chciał zrobić mu takiego prezentu.

Tuskowi spodobały się te słowa i postanowił je uzupełnić:  - Mogę tylko powiedzieć, że jest czymś oczywistym i naturalnym, że w sytuacjach krytycznych zawsze możemy liczyć na naszych rodaków - dowcipkował Tusk. I został obdarzony gromkimi brawami. I jak relacjonowała Róża Thun na sali rozległy się salwy śmiechu.

Zobacz: Kaczyński SZYDZI z ludzi mieszkających na strzeżonych osiedlach, a sam.... [VIDEO]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: