WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka TVP Info: Tak prezes Rzepliński USTALA WYROKI TK

TVP Info: Tak prezes Rzepliński USTALA WYROKI TK

26.08.2016, godz. 10:24
Andrzej Rzepliński
andrzej duda, andrzej rzepliński, trybunał konstytucyjny foto: Archiwum

Kierownictwo Trybunału Konstytucyjnego miało ustalać specjalną taktykę wydawania wyroków w sprawie m.in. ustawy medialnej, ustawy o bestiach. Poruszany jest też temat regulaminu, który miałby powstać, aby umożliwić obejście ustawy o TK i tym samym wpłynąć na wybór nowego prezesa TK. Do korespondencji dotarło TVP Info.

Korespondencja Andrzeja Rzeplińskiego, którą prowadził z pozostałymi sędziami Trybunału Konstytucyjnego ujrzała światło dzienne. Jak podaje serwis TVP.info wiadomości e-mail, które wymieniali między sobą: prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Rzepliński, wiceprezes TK, Stanisław Biernat i sędzia TK, Marek Zubik, dotyczyły wydania wyroków ws. „nowych, kontrowersyjnych ustaw”. TVP info podaje, że z treści korespondencji wynika, że kierownictwo TK zamierza stworzyć regulamin, który umożliwi obejście ustawę o Trybunale Konstytucyjnym i w ten sposób wpłynąć na wybór jego nowego prezesa. Obecny prezes TK, Andrzej Rzepilński kończy swoją kadencję 19 grudnia b.r..

"Chciałbym jednak zwrócić uwagę na pilną potrzebę przygotowania znajdujących się w naszych referatach spraw K z 2016 r. dotyczących nowych, kontrowersyjnych ustaw zaskarżonych przez RPO czy posłów. Jest ze wszech miar pożądane, aby wiele takich spraw zostało osądzonych najpóźniej do połowy grudnia. To wymagałoby przedstawienie projektów na pierwszą naradę najpóźniej do końca września." - miał napisać Stanisław Biernat, wiceprezes TK.

Na to odpowiedział mu Marek Zubik:
"Staszku, Dziękuję za wieści. Pracuję nad taką sprawą, jaką mam (ustawa medialna).
A co do naszych spraw, to potrzebujemy pilnie Regulaminu.
Serdecznie pozdrawiam Wszystkich z Przemyśla!"

„Bestie przebierają swoimi nogami od 7 lipca, panie sędzio przewodniczący. Do końca września będzie również gotowy projekt ws ustawy ziemskiej. Komunikuje się także niniejszym, że wśród prokuratorów jest duże zapotrzebowanie na egz. Konstytucji z odpisem sędziego konstytucyjnego.
Pozdrowienia dla miast-festungów, których nazwa zaczyna się od wielkiego P.
Przekraczający Granice, wszelkie, © marszałek Izby refleksji ARz” - odpisał Andrzej Rzepliński.

Zobacz: Minister zdrowia: nie zamieniajcie emerytom leków na darmowe!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: