WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka TVP OCENZUROWAŁA Hannę Gronkiewicz-Waltz

TVP OCENZUROWAŁA Hannę Gronkiewicz-Waltz

01.08.2016, godz. 10:06
TVP OCENZUROWAŁA Hannę Gronkiewicz-Waltz
foto: EAST NEWS

W niedzielę na pl. Krasińskich odbyły się uroczystości związane z 72. rocznicą Powstania Warszawskiego. Wśród przemawiających był przedstawiciel powstańców, minister Antoni Macierewicz i prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. To właśnie jej wystąpienia nie było dane usłyszeć widzom TVP Info. Jej słowa zostały zagłuszone.

72.rocznica Powstania Warszwskiego przypada dziś, ale już wczoraj odbyły się pierwsze uroczystości związane ze zrywem z 1944 roku. Przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich najpierw została odprawiona msza w intencji poległych powstańców, a potem były oficjalne przemówienia i apel pamięci. Lis od prezydenta Dudy, który nie zdążył na uroczystość przybyć z Krakowa, odczytał Paweł Soloch szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. - Wszyscy, narodowcy i socjaliści, syndykaliści i chadecy, konserwatyści i liberałowie. Bo to, co ich łączyło było mocniejsze niż to, co dzieliło. Łączyło ich pragnienie wolności, bycia gospodarzami we własnej ojczyźnie, suwerennego decydowania o swoim kraju. Wiedzieli doskonale, że tylko w wolnej Polsce mogą się ziścić ich pragnienia i nadzieje, aspiracje i marzenia - napisał w liście prezydent.

Zobacz: Papież odleciał i podziękował prezydentowi. Co napisał do Dudy?

Hanna Gronkiewicz-Waltz ocenzurowana przez TVP

Uroczystość była transmitowana m.in. przez TVP Info. Wszyscy mogli oglądać przebieg zdarzenia, ale gdy na mównicę weszła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, na ekranie pojawiły się daw obrazy: jeden z prezydent stolic i drugi z reportażem o powstaniu. Oczywiście usłyszeć można było słowa tylko z jednego materiału i nie było to wystąpienie Gronkiewicz-Waltz. Czy bano się, że padną jakieś niepokojące słowa? Wystąpienie prezydent Warszawy nie uszło uwadze Janusza Piechocińskiego, Kamila Durczoka i Tomasza Lisa. Wszyscy trzej napisali, że to co robi TVP Info pokazuje efekty wizyty papieża: - Oglądając transmisję TVPiS z uroczystości rocznicy PW - już wiem zakończyła się Papieska Pielgrzymka wracamy do starego.


Podobnie napisał Lis: - To pierwszy efekt słuchania przez PIS-owców papieża Franciszka.

- TVP Info przerwało transmisję przemówienia Gronkiewicz-Waltz podczas rocznicy Powstania Warszawskiego Ciekawe czego się bali... - komentował Durczok.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: