WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka TVP usprawiedliwia szefową "Wiadomości" za wpis po śmierci Wajdy

TVP usprawiedliwia szefową "Wiadomości" za wpis po śmierci Wajdy

12.10.2016, godz. 13:15
Małgorzata Paczuska, twitter
foto: Twitter

Głośnym echem w mediach odbił się niedzielny wpis szefowej „Wiadomości” TVP1 Marzeny Paczuskiej, która na Twitterze śmierć Andrzeja Wajdy skomentowała słowami "walcie się dalej, nie oddamy wam kultury". Wielu oburzonych oczekiwało, że zostaną względem niej wyciągnięte konsekwencje. Jak poinformowało centrum informacji TVP, tak się jednak nie stanie, ponieważ: - Ten wpis był jej wypowiedzią prywatną.

 

 

Cała awantura dotyczyła tego wpisu:

W swoim wpisie Paczuska odniosła się do trwającego w owym czasie Kongresu Kultury, który w weekend odbywał się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Relacje z imprezy pojawiały się w mediach społecznościowych opatrzone hashtagiem #NieOddamyWamKultury. Podczas wydarzenia dyskutowano o kulturze w Polsce i protestowano przeciw naciskom na twórców.

Na pytanie portalu Wirtualnemedia.pl, czy Paczuską dotknie jakaś kara centrum informacji TVP poinformowało, że stacja nie ogranicza prawa pracowników do wypowiedzi w mediach społecznościowych. Jak usprawiedliwiano szefową "Wiadomości": - Wypowiedź pani Marzeny Paczuskiej z dnia 9 października na forum Twittera była jej wypowiedzią prywatną. W swoim wpisie na forum Twittera w dniu 9 października pani Marzena Paczuska wypowiedziała się w dwóch różnych kwestiach, które zostały potraktowane jako jedna scalona wypowiedź, a następnie błędnie zinterpretowane. Pani Paczuska wyjaśniła wątpliwości wokół swojej wypowiedzi w kolejnym wpisie na forum Twittera (po kilku godzinach od pierwszego wpisu), który wyczerpuje temat i rozwiewa wątpliwości dotyczące jej intencji.

Zobacz także: Śmierć Wajdy. Szefowa "Wiadomości" TVP: "Walcie się". O co jej chodziło?


Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: