WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tyszka bezpieczny? PiS zapowiada, że nie poprze wniosku o jego odwołanie

Tyszka bezpieczny? PiS zapowiada, że nie poprze wniosku o jego odwołanie

07.10.2016, godz. 15:20
Stanisław Tyszka
Stanisław Tyszka foto: EAST NEWS

Wicemarszałek Stanisław Tyszka po środowej autorytarnej decyzji o przerwaniu sejmowych obrad, odmowie zadawania pytań oraz słów do posłów opozycji, że "zachowują się jak wściekłe małpy" podpadł opozycji. Połączone siły PO, PSL i Nowoczesnej złożyły w czwartek wniosek o jego odwołanie. Na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami rzeczniczka PiS poinformowała jednak, że żadnych zmian nie będzie, ponieważ PiS nie poprze tego wniosku.

Jak zadeklarowała w rozmowie z PAP: - Klub PiS oczywiście nie będzie za odwołaniem wicemarszałka Tyszki, postąpił bardzo słusznie kończąc cyrk, który zafundowała nam Platforma i Nowoczesna podczas posiedzenia Sejmu. Absolutnie nie będziemy popierać wniosku Nowoczesnej.

Mazurek stwierdziła, że PO i Nowoczesna "po raz kolejny niepotrzebnie wywołują awanturę polityczną". Następnie podkreśliła: - Im nie chodzi o to, aby móc konstruktywnie pracować dla dobra Polaków, ale o to, aby nieustannie kwestionować demokratyczny wybór Polaków i kwestionować rządy Prawa i Sprawiedliwości.

O wniosku wypowiedział się sam oskarżany, mówiąc: - Nowoczesna bardzo chce zamknąć mi usta, natomiast żaden wniosek nie powstrzyma mnie od mówienia prawy, a prawda jest taka, że Nowoczesna ze swoją starszą siostrą - Platformą Obywatelską, robią z Sejmu cyrk, którego celem jest podsycanie negatywnych emocji w społeczeństwie, dzielenie Polaków i przykrywanie tym swojej nieudolności i braku kompetencji.

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: