WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Tyszka straci stanowisko? Nowoczesna złożyła już wniosek

Tyszka straci stanowisko? Nowoczesna złożyła już wniosek

06.10.2016, godz. 15:46
Stanisław Tyszka
foto: EAST NEWS

Po środowej autorytarnej decyzji o przerwaniu sejmowych obrad, odmowie zadawania pytań oraz słów do posłów opozycji, że "zachowują się jak wściekłe małpy" wicemarszałek Stanisław Tyszka wpadł w tarapaty. Nowoczesna postanowiła złożyć wniosek o jego odwołanie. Podpisali się pod nim również posłowie PO i PSL. Ponadto wskazana już została jego potencjalna następczyni- Andżelika Możdżanowska z PSL.

Jak argumentował Grzegorz Furgo z Nowoczesnej: - Uzasadnienie tego wniosku jest bardzo proste: wicemarszałek Tyszka nie potrafi prowadzić obrad Sejmu (...) podczas środowej debaty w Sejmie nad projektem dotyczącym zakazu aborcji okazał się, po raz kolejny, ignorantem (...) Taki człowiek nie powinien pełnić tak ważnej funkcji w Sejmie.

O złożeniu wniosku na swoim TT poinformowała Kamila Gasiuk-Pihowicz:

 

 

Pod wnioskiem podpisali się też posłowie PO i PSL.

 

Sejm odwołuje wicemarszałka Sejmu, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. We wniosku zgłoszono też kandydaturę posłanki PSL Andżeliki Możdżanowskiej na nowego wicemarszałka Sejmu. Obecnie w Prezydium Sejmu klub PSL nie ma swojego przedstawiciela. Jak tłumaczyła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej: - Tylko PSL nie dostało miejsca w Prezydium Sejmu. Uznaliśmy, że jeśli zostanie odwołany pan Tyszka, to warto byłoby wybrać wicemarszałka z PSL (...) Możdżanowska jest osobą kulturalną, na pewno przestrzegałaby regulaminu Sejmu i nie obrażała posłów.

Do sprawy na swoim TT odniósł się już sam zainteresowany, pisząc ironicznie:

 

 

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY


Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: