WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Tyszka straci stanowisko? Nowoczesna złożyła już wniosek

Tyszka straci stanowisko? Nowoczesna złożyła już wniosek

06.10.2016, godz. 15:46
Stanisław Tyszka
foto: EAST NEWS

Po środowej autorytarnej decyzji o przerwaniu sejmowych obrad, odmowie zadawania pytań oraz słów do posłów opozycji, że "zachowują się jak wściekłe małpy" wicemarszałek Stanisław Tyszka wpadł w tarapaty. Nowoczesna postanowiła złożyć wniosek o jego odwołanie. Podpisali się pod nim również posłowie PO i PSL. Ponadto wskazana już została jego potencjalna następczyni- Andżelika Możdżanowska z PSL.

Jak argumentował Grzegorz Furgo z Nowoczesnej: - Uzasadnienie tego wniosku jest bardzo proste: wicemarszałek Tyszka nie potrafi prowadzić obrad Sejmu (...) podczas środowej debaty w Sejmie nad projektem dotyczącym zakazu aborcji okazał się, po raz kolejny, ignorantem (...) Taki człowiek nie powinien pełnić tak ważnej funkcji w Sejmie.

O złożeniu wniosku na swoim TT poinformowała Kamila Gasiuk-Pihowicz:

 

 

Pod wnioskiem podpisali się też posłowie PO i PSL.

 

Sejm odwołuje wicemarszałka Sejmu, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. We wniosku zgłoszono też kandydaturę posłanki PSL Andżeliki Możdżanowskiej na nowego wicemarszałka Sejmu. Obecnie w Prezydium Sejmu klub PSL nie ma swojego przedstawiciela. Jak tłumaczyła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej: - Tylko PSL nie dostało miejsca w Prezydium Sejmu. Uznaliśmy, że jeśli zostanie odwołany pan Tyszka, to warto byłoby wybrać wicemarszałka z PSL (...) Możdżanowska jest osobą kulturalną, na pewno przestrzegałaby regulaminu Sejmu i nie obrażała posłów.

Do sprawy na swoim TT odniósł się już sam zainteresowany, pisząc ironicznie:

 

 

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY


Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: