WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ubywa konkurencji Kurskiemu. RMN nie uwzględniła odwołań w konkursie na prezesa TVP

Ubywa konkurencji Kurskiemu. RMN nie uwzględniła odwołań w konkursie na prezesa TVP

06.10.2016, godz. 21:44
Kurski TVP
kurski, tvp foto: EAST NEWS

Prezes Jacek Kurski już może zacierać ręce i powoli szykować się do wygranej w konkursie na szefa Telewizji Polskiej? Wieczorem w czwartek Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nie uwzględni odwołań, które zostały złożone w konkursie na prezesa TVP. Chodziło m.in. o odwołanie złożone przez Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, a to oznacza, że Kurskiemu ubyła bardzo poważna konkurentka.

Rada Mediów Narodowych, której przewodniczącym jest Krzysztof Czabański, nie uwzględniła odwołań, które złożyły trzy osoby,  w tym Małgorzata Raczyńska-Weinsberg: - Osobiście boleję nad tym, że nie uwzględniono odwołania pani Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg, byłej szefowej TVP 1. Moim zdaniem w pełni zasługiwała na to, by wystąpić w finale tego konkursu. Większość Rady zdecydowała jednak inaczej. W efekcie w piątkowych wysłuchaniach publicznych weźmie udział czworo kandydatów na funkcję prezesa telewizji publicznej - cytuje Czabańskiego onet.pl.

Raczyńska była najpoważniejszą i najgroźniejszą konkurentką prezesa Kurskiego w konkursie na prezesa TVP. To jej nazwisko pojawiło się w momencie zamieszania z odwołaniem Kurskiego w wakacje. Teraz w konkursie, a tym samym w wyścigu o fotel prezesa Telewizji Polskiej, pozostali: Jacek Kurski, Krzysztof Skowroński, Agnieszka Romaszewska-Guzy i Bogdan Czajkowski. Przesłuchania kandydatów Rada Mediów Narodowych zaplanowała na piątek 7 października, początek przesłuchań od 10.00. Przesłuchiwani będą ci, którzy szczęśliwie dotarli do ostatniego etapu konkursu. Przesłuchania odbędą się w Sejmie i będą transmitowane na stronie internetowej Sejmu.

Przypomnijmy, że w skład RMN wchodzą: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka, Juliusz Braun, Grzegorz Podżorny.

Zobacz: Czabański zapowiada: Nowy abonament RTV już od stycznia 2017 roku

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: