WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ujazdowski "na cenzurowanym" w PiS?

Ujazdowski "na cenzurowanym" w PiS?

08.09.2016, godz. 13:49
Kazimierz Michał Ujazdowski
foto: Super Express

Spór o Trybunał Konstytucyjny nie ma końca. Obie strony okopały się na swoich pozycjach i nie próbują nawet dążyć do kompromisu. Jak w każdej wojnie, zdarzają się jednak wywrotowcy. Na miano takiego w Prawie i Sprawiedliwości zasłużył sobie w ostatnim czasie europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Jak donosi "Newsweek" za to, że zdarza mu się krytykować posunięcia swojej partii w tej sprawie ma zostać usunięty z kierownictwa partii! Ma się to wydarzyć podczas sobotniej rady politycznej PiS.

 

W nadchodzącą sobotę rada polityczna PiS ma wybrać nowe kierownictwo partii: komitet polityczny oraz wiceprezesów. Spekuluje się, że do grona zastępców Jarosława Kaczyńskiego mają dołączyć Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki. Według rozmówców tygodnika do zmian dojść ma również w samym komitecie politycznym (opuścić ma go m.in. Marcin Mastalerek, który od pół roku pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji w Orlenie).

Najgoręcej ma być jednak wokół europosła Ujazdowskiego, który od miesięcy dystansuje się od działań PiS w sprawie TK. Wzywał on rząd do publikacji wyroków, apelował o zaprzysiężenie sędziów i krytykował prokuraturę za wszczęcie postępowania wobec szefa Trybunału Andrzeja Rzeplińskiego.

Według nieoficjalnych doniesień za karę ma on stracić miejsce w ścisłym kierownictwie partii. Jak stwierdził anonimowo polityk PiS: - Właściwie to należałoby go wyrzucić z partii, ale nie ma sensu robić z niego męczennika. Będę bardzo zdziwiony, jeśli Jarosław dopuści go do komitetu politycznego w kolejnej kadencji. Inny dodał: - Prezes będzie trzymać zmiany w komitecie w tajemnicy do ostatniej chwili, w rzeczywistości tylko kilka osób wie, co się wydarzy na niedzielnej radzie. Ale klimat wokół Ujazdowskiego jest zły. Prezes ma do niego pretensje o wypowiedzi dotyczące Trybunału.

Zobacz także: Europoseł PiS ponownie NEGATYWNIE zaskakuje SWOJĄ PARTIĘ

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: