WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Uratował 80 milionów, POSIEDZI ZA 46 TYSIĘCY?

Uratował 80 milionów, POSIEDZI ZA 46 TYSIĘCY?

01.12.2016, godz. 02:00
JÓZEF P.
foto: Super Express

To może być chichot historii. Józef P. (61 l.), były senator i legenda Solidarności, który tuż przed stanem wojennym ukrył przed Służbą Bezpieczeństwa 80 milionów złotych należących do Solidarności, teraz może odpowiadać za przyjęcie łapówek w wysokości 46 tys. zł. Według śledczych jego wina nie podlega dyskusji. Innego zdania są sam polityk i jego żona, która twierdzi, że zatrzymanie męża przypominało czasy komunistycznych represji.

Przypomnijmy - we wtorek bladym świtem funkcjonariusze CBA weszli do domu byłego senatora. Powód? Polityk miał przyjąć dwie łapówki od dolnośląskich biznesmenów. W sumie 46 tys. zł. Tego samego dnia Józef P. został przewieziony do poznańskiej prokuratury i usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym. Grozi mu za to nawet do 8 lat więzienia. Razem z nim został zatrzymany jego asystent Jarosław W., a także dziewięciu przedsiębiorców.

Akcja CBA najbardziej przeraziła żonę byłego senatora. - Byłam przerażona. Przyszli nagle, o szóstej rano, zabrali męża. Poczułam się tak jak za czasów komuny. Wtedy było dokładnie tak samo, stosowano podobne represje. Jestem przekonana, że mój mąż jest niewinny. Zarzuty korupcyjne? To jakiś absurd. Z tego, co widziałam, to nie przedstawiono żadnych dowodów. Moim zdaniem urządzono po prostu publiczny teatr i jest to sprawa polityczna - usłyszeliśmy od małżonki Józefa P.

Były senator nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. - Skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień - informuje Piotr Baczyński z poznańskiej prokuratury. Prawnik Józefa P., mecenas Jacek Dubois (54 l.), twierdzi, że jego klient jest niewinny. - Nie przedstawiono żadnych dowodów. Te zarzuty to totalny absurd. Prokuratura nie przedstawiła niczego, co by wskazywało na jakąkolwiek winę byłego senatora - powiedział nam mecenas Dubois.

Wczoraj w poznańskiej prokuraturze zakończyły się przesłuchania wszystkich podejrzanych osób. O ich dalszym losie śledczy mają zdecydować dziś.

Zobacz: Wicepremier Gliński: Przykro mi, że w TVP jest taki dom wariatów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: