WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka UŚMIERCILI Wałęsę zamiast Wajdy!

UŚMIERCILI Wałęsę zamiast Wajdy!

10.10.2016, godz. 10:33
UŚMIERCILI Wałęsę zamiast Wajdy!
foto: Fotomontaż SE.pl

Pomylić się jest rzeczą ludzką, jednak czasem zdarzają się pomyłki, które naprawdę ciężko zrozumieć. Niedzielna śmierć Andrzeja Wajdy odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. O odejściu znanego reżysera pisały media na całym świecie. Jeden z belgijskich portali informacyjnych w informacji o tym smutnym zdarzeniu zamieścił jednak zdjęcie nie Wajdy, a wciąż żyjącego Lecha Wałęsy!

Informację o śmierci Andrzeja Wajdy beligijski portal opatrzył zdjęciem... uśmiechnietego Lecha Wałęsy. Wyglądało to następująco:

 

 

Na szczęście były prezydent ma się dobrze. W poniedziałkowy poranek na antenie TVN24 wypowiadał się na temat śmierci reżysera. Jak mówił: - Odchodzi wielki człowiek, wielki Polak, wielki patriota. Odchodzi do wieczności. Należą mu się wszystkie pochwały i pamięć (...) Zapamiętajmy go jak był wielki, jak tworzył, jak nas umacniał i budował patriotyzm.

Warto przypomnieć, że Andrzej Wajda w 1981 roku nakręcił film "Człowiek z żelaza", który pokazywał wydarzenia, jakie rozgrywały się w sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdańskiej. W produkcji tej pojawił się sam Wałęsa. Legendarnemu liderowi "Solidarności" Wajda poświęcił także odrębny film - "Wałęsa. Człowiek z nadziei" z 2013 roku.

Zobacz także: Andrzej Wajda nie żyje

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: