WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ustawa antyaborcyjna. PiS odrzucił wniosek Stop Aborcji!

Ustawa antyaborcyjna. PiS odrzucił wniosek Stop Aborcji!

05.10.2016, godz. 18:43
CZARNY PROTEST W WARSZAWIE.
foto: Super Express

Dziś odbyło się niezapowiedziana wcześniej spotkanie Komisji Sejmowej w sprawie projektu obywatelskiego Stop Aborcji. Finalnie posłowie PiS odrzucili ustawę mówiącą o całkowitym zakazie aborcji w naszym kraju. Nie odbyło się jednak bez kilku kontrowersji.

Spotkanie Komisji Sejmowej zostało wyznaczone na godzinę 17:00. Zaczęło się jednak z opóźnieniem. Posłowie opozycji mieli zastrzeżenia co do dzisiejszego spotkania. - Zostało zwołane w nieregulaminowym trybie - zarzucał PiS-owi Borys Budka z PO. - Nie możemy rozmawiać w takich warunkach. To brak szacunku dla polskiego społeczeństwa - wtórowała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesniej. Okazało się również, że aktywistki przeciwne zakazowi aborcji, nie mogły wejść na salę obrad. Ich przepustki nagle... straciły ważność. Posłanki Nowoczesnej wprowadziły jednak kobiety na swoje przepustki.

Ostatecznie posłowie PiS odrzucili projekt Ordo Iuris. Poseł partii Witold Czarnecki chciał głosowania nad całkowitym odrzuceniem projektu ustawy Stop Aborcji. Po godzinie 18:00 posłowie PiS zagłosowali nad odrzuceniem zakazu aborcji W Polsce. Tylko 15 posłów było za, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Wniosek komisji musi jeszcze przegłosować Sejm na komisji plenarnej.

Z obrotu spraw nie są zadowoleni autorzy obywatelskiej ustawy . - Ten projekt popierają dwie trzecie Polaków. PiS oszukał swoich wyborców - powiedział w TVN24 Mariusz Dzierżawski z komitetu Stop Aborcji. - Mam nadzieję, że ta sprawa wróci na posiedzeniu plenarnym i posłowie ponownie skierują projekt do komisji. Myślę, że to wypadek przy pracy. Przegrały mordowane dzieci - dodał.

Wygląda na to, że Czarny protest poskutkował. Co teraz z kwestią aborcji w naszym kraju?

Zobacz: Ustawa Antyaborcyjna. Nie chcieli wpuścić przeciwniczek projektu Stop Aborcji na salę obrad!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: