WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Uwaga! Nawet 500 leków zdrożeje!

Uwaga! Nawet 500 leków zdrożeje!

02.11.2016, godz. 02:00
leki
foto: SHUTTERSTOCK

Od początku listopada obowiązuje zmieniona lista leków refundowanych. Niestety, pacjenci dopłacą więcej aż do 525 medykamentów!

Największy wzrost dopłaty - prawie 140 zł! - dotyczy produktu zawierającego substancję ivabradinum, stosowanego przez pacjentów z chorobą niedokrwienną serca. Znacznie zdrożał też popularny lek przeciwzakrzepowy, stosowany m.in. w kardiologii, po zabiegach chirurgicznych, w tym onkologicznych i ortopedycznych. Ale z kolei na listach znalazł się tani polski odpowiednik, który może zagrozić preparatowi produkowanemu przez francuskiego giganta. Na liście znalazły się nowe dostępne leki, stosowane m.in. w leczeniu łuszczycy, hiperurykemii prowadzącej do dny moczanowej, ciężkiej padaczki niemowląt oraz w terapii depresji. Minister zdrowia dopłaci też do nowych leków dla chorych z zaawansowanym rakiem nerkowokomórkowym i niedrobnokomórkowym rakiem płuca.

Minister Konstanty Radziwiłł (58 l.) dopisał także 20 nowych pozycji na wykazie bezpłatnych leków dla seniorów. Kolejne zmiany na listach - w styczniu.

Zobacz: Marta Kaczyńska zabrała głos ws. EKSHUMACJI smoleńskich

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: