WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka W Harlow już zginął Polak

W Harlow już zginął Polak

06.09.2016, godz. 05:00
Zabójstwo Polaka w Harlow, Wielka Brytania
foto: Associated Press/East News

To było zabójstwo na tle rasowym. Arkadiusz Jóźwik (+40 l.) mówił po polsku, więc banda nastolatków w Harlow pod Londynem zatłukła go na śmierć.

Do Anglii przyjechał za chlebem. W miasteczku Harlow pracował w przetwórni mięsa. W ostatnią sobotę sierpnia też pracował, ale w domu - malował z kolegą mieszkanie na przyjazd rodziny. Około 23.00 mężczyźni poszli do baru na pizzę. Na ulicy rozmawiali po polsku. To wystarczyło, by zaatakowała ich banda młodocianych rasistów. Jóźwik zmarł w szpitalu.

Zbrodnia wstrząsnęła polską opinią publiczną. W minioną sobotę w Harlow Polacy urządzili marsz milczenia w proteście przeciwko rasistowskim incydentom. Zaraz po nim doszło do kolejnego pobicia naszych rodaków. W tej sytuacji do Wielkiej Brytanii udali się minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski (59 l.) oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (47 l.). Towarzyszy im komendant główny policji Jarosław Szymczyk (46 l.). - Będą rozmawiać o bezpieczeństwie Polaków na Wyspach - mówi Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ.

Zobacz także: Pokaz "Smoleńska". Zaproszona Doda, ale nie MĄŻ jednej z ofiar!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: