WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka W policji afera a minister Jarosław Zieliński lansuje się na... portalach społecznościowych

W policji afera a minister Jarosław Zieliński lansuje się na... portalach społecznościowych

24.05.2017, godz. 02:00
JAROSŁAW ZIELIŃSKI.
foto: EAST NEWS

Po ujawnieniu wstrząsającego nagrania z komisariatu we Wrocławiu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji nadzorujący policję Jarosław Zieliński (57 l.) nabrał wody w usta. Nie poczuwa się do odpowiedzialności i nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Zamiast tego lansuje się w mediach społecznościowych i wrzuca zdjęcia, m.in. z pikniku strażackiego, na którym można było zjeść grochówkę.

Od trzech dni cała Polska jest wstrząśnięta zachowaniem wrocławskich policjantów, którzy katowali Igora Stachowiaka (†25 l.). Nagranie ujawnił TVN. Dopiero w poniedziałek, rok po zdarzeniu, szef MSWiA Mariusz Błaszczak (48 l.) podjął decyzję o wyrzuceniu z pracy m.in. komendanta wojewódzkiego Arkadiusza Golanowskiego i komendanta miejskiego Dariusza Kokorczyka. Jednak zdaniem większości obserwatorów i polityków opozycji odpowiedzialność za to, co się stało na komisariacie, ponosi wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. - Już dawno powinien odejść ze stanowiska. Jest wprost odpowiedzialny za stan polskiej policji - mówi Borys Budka (39 l.), były minister sprawiedliwości, poseł PO.

Zieliński zapadł się jednak pod ziemię. Aktywny jest tylko na swoim profilu na Facebooku. W poniedziałek, kiedy dymisjonowano policjantów, chwalił się m.in. fotkami z pikniku strażackiego z Suwałk i z obchodów 460-lecia Augustowa. Jednak według MSWiA Zieliński głosu w tej sprawie zabierać nie musi, a w poniedziałek normalnie pracował. - Informujemy, że to minister Błaszczak przedstawi w Sejmie informację dotyczącą wydarzeń na komisariacie. Wiceminister Zieliński w poniedziałek wykonywał swoje obowiązki służbowe w MSWiA - informuje nas wydział prasowy resortu.

ZOBACZ: Reformy jeszcze nie ma, a BOR już szuka 130 nowych pracowników

autor: Sylwester Ruszkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: